Черно море завърши 0:0 срещу узбекистанския Локомотив (Ташкент) в третата си контрола на турска земя.

Двубоят започна добре за "моряците", като в 12-ата минута Александър Цветков проби през центъра, подаде вдясно към Ертан Томбак, който центрира в наказателното поле, където Цветков стреля, но топката се удари в тялото на бранител.

Футболист на Локомотив отправи силен удар от границата на наказателното поле в 21-ата минута, но стражът на варненци успя да спаси.

В 38-ата минута Макенджиев отново бе на висота, след като футболисте на узбекистанския отбор направиха заучено положение и играч на Локомотив излезе очи в очи с вратаря на Черно море, който обаче успя да се намеси и изби в корнер.

След почивката по-опасните положения бяха пред вратата на моряците. В 56-ата минута футболист на Локомотив бе изведен отляво и стреля по диагонала, но Макенджиев успя да се намеси и изби в корнер.

В 66-ата минута играч на Локомотив засече центриране отляво, но отново Макенджиев предотврати сигурен гол.

След тази ситуация играта се успокои, до края на срещата нямаше повече сериозни положения пред двамата вратари и проверката приключи при резултат 0:0.

Първо полувреме: 88. Благой Макенджиев, 3 . Ертан Томбак, 33. Мирослав Енчев, Диара, Александър Маккуин, 21. Георги Илиев (к), 6. Александър Цветков, 9. Мехди Фенуш, 38. Аристот Ндонгала, 22. Мариян Огнянов, 29. Р. Василев
Второ полувреме: 88. Благой Макенджиев, 23. Илиас Хасани, 8. Емил Янчев, 34. Кононго, 3. Ертан Томбак, Диара, 16. Петър Витанов, Лъчезар Йорданов, 36. Румен Касабов, 90. Мартин Минчев, 29. Марек Кузма