Черно море се раздели с Димитър Тонев, информираха „моряците“ в страницата си във "Фейсбук". 24-годишният футболист вкара 4 гола в 33 мача във всички турнири за варненци, като три от попаденията му са срещу Левски.

Съобщението от Черно море:

"ПФК Черно море се раздели с Димитър Тонев. Халфът разтрогна договора си с "моряците" по взаимно съгласие. 

Футболистът се присъедини към "зелено-белите" през януари 2025 година и оттогава изигра 28 мача в първенството, в които реализира 3 гола. В турнира за Купата на България има три мача с един гол, както и два мача в Лигата на конференциите.

Ръководството на клуба изказва своята благодарност към Тонев за проявения професионализъм, отдаденост и отношение към работата през периода му на „Тича“.

ПФК Черно море пожелава на Димитър Тонев много здраве, успехи и силно представяне в следващия етап от неговата кариера."