Черно море ще бъде без Пламен Илиев за гостуването си на Ботев (Пловдив) в мача от 17-ия кръг на efbet Лига, който е утре от 15:00 часа на стадион "Христо Ботев".
33-годишният вратар на „моряците“ е с травма в коляното и въпреки, че първоначално бе обявено, че е в групата за гостуването в Пловдив, ще остане във Варна, информираха от клуба. Неговото място ще бъде заето от стража на дублиращия тим на „зелено-белите“ Антоан Манасиев.
Илиев е усещал дискомфорт през седмицата, а след направен ядрено-магнитен резонанс е станало ясно, че има травма, която не може да му позволи да играе. В следващите дни ще стане ясно каква точно е контузията му и колко време ще бъде необходимо на вратаря да се възстанови.
Последните 4 мача титуляр за Черно море на вратата е Кристиан Томов. 23-годишният бивш страж на Локомотив (Пловдив) ще пази и утре срещу Ботев (Пд).
Срещу Ботев „моряците“ ще бъдат и без десния си краен бранител Цветомир Панов, който все още се възстановява от травма. Аут са още Жоао Педро и Фелипе Кардозо. За сметка на това в групата се завръща Живко Атанасов, който пропусна домакинството на Локомотив (София) заради контузия. В групата попадна младият Емануел Няголов.
Групата на Черно море: Пламен Илиев, Кристиан Томов, Живко Атанасов, Асен Дончев, Емануел Няголов, Росен Стефанов, Влатко Дробаров, Дани Мартин, Жоао Бандаро, Васил Панайотов, Асен Чандъров, Берк Бейхан, Николай Костадинов, Мартин Милушев, Давид Телеш, Андреяс Калкан, Николай Златев, Уеслен Жуниор, Георги Лазаров, Селсо Сидней, Густаво Франса.
