Черно море записа победа с 2:0 над Черноморец (Балчик) в контролна среща, играна на стадион “Тича” във Варна. Заради студеното време някои от играчите на Илиан Илиев излязоха на терена добре облечени, включително и със зимни шапки на главите.

Попаденията за “моряците” реализираха Мартин Минчев и Патрик Андраде от дузпа. В срещата Илиан Илиев използва десет футболисти, които са продукт на школата на Черно море.

В 17-ата минута "моряците" поведоха в резултата. Maртин Минчев получи топката на границата на наказателното поле и с левия крак по земя, и след лоша намеса на стража на Черноморец, се разписа за 1:0.  В 29-ата минута след многоходова атака, Мехди Букаси бе съборен в наказателното поле, а Патрик Андраде реализира отсъдената дузпа – 2:0.

През втората част Илиан Илиев пусна нов състав. В игра се появиха Димитър Иванов, Емил Янчев, Димитриос Хантакиас, Йордан Радев, Васил Панайотов, Петър Вуцов, Габриел Лейте, Матиас Курьор, Дани Кики и Илиан Илиев, а на терена останаха Мирослав Енчев и Иван Дюлгеров.

Както вече информирахме, предвидената за 14 часа днес контрола с Локомотив (Горна Оряховица) няма да се проведе.

Титулярният състав на Черно море: Иван Дюлгеров, Даниел Димов, Стефан Станчев, Виктор Попов, Мирослав Енчев, Патрик Андраде, Мехди Букаси, Лъчезар Йорданов, Родриго Енрике, Мартин Минчев, Исмаил Иса

БЛИЦ представя: Зимна подготовка 2020
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020