Прогнозите на Рени Камберова и Дичо за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

Берое победи Черно море с 2:0 у дома в двубой от 24-ия кръг на efbet Лига, записа първи успех за годината и попречи на "моряците" да излязат начело в класирането. Двубоят бе под №250 за наставника на варненци Илиан Илиев като треньор в елита.

Домакините поведоха в резултата с гол от дузпа на Себастиан Вия, негово първо за заралии в родния футбол (1:0).

Минути преди края на първата част Сегундо Пачаме успя да удвои аванса на Берое с удар от границата на наказателното поле (2:0).

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

През втората част Берое се прибра в отбрана с идеята да пази аванса си.

Отбраната на домакините се пропука в 68-ата минута, когато Илиан Илиев - младши можеше да се разпише от няколко метра, но бе блокиран и не успя да отправи хубав удар.

Черно море остава на втотро място в класирането с равен брой точки с третия ЦСКА, като и двата тима са с два мача повече от лидера Лудогорец. Берое се изкачи на 11-а позиция с 28 точки.

БЕРОЕ - ЧЕРНО МОРЕ 2:0
1:0 Себастиан Вия (12' дузпа), 2:0 Сегундо Пачаме (38')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
11'  ДУЗПА за Берое! Себастиян Вия пое с гръб към вратата на "моряците", завъртя се и шутира, а топката се отклони в ръката на Влатко Дробаров.
12'  ГОООООЛ за Берое! Себастиан Вия се разписа от бялата точка.
16' Мазир Сула шутира с десния крак, но ударът му бе блокиран.
28' Атанас Илиев свали топката за Васил Панайотов в наказателното поле, но ударът му разочарова.
33'  Хубав удар на Себастиян Вия към вратата на Черно море, но право в ръцете на Иван Дюлгеров.
38'  ГОООООЛ за Берое! Сегундо Пачаме получи топката пред дъгата на наказателното поле и я насочи във вратата между няколко играчи на Черно море.
45+7' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
57' Пабло Гарсия стреля от дистанция, но над напречната греда.
68' Какъв пропуск за Черно море! Илиан Илиев - младши пое топката на границата на вратарското поле, но така и не успя да отправи удар.
85' Опасност пред вратата на Дюлгеров, но стражът напусна наказателното поле и изчисти.
90+5' Край на мача.

Берое БЕРОЕ: 1. Артур Мота – 14. Викторио Вълков (46' 25. Муса Диало) , 5. Лучиано Скуадроне , 18. Хуан Пабло Саломони,  6. Жорди Говеа (К)  – 19. Карлос Алгара, 20. Сегундо Пачаме  (83' 24. Стефан Гаврилов) – 21. Дамян Йорданов (76' 10. Франсиско Политино , 11. Уерик Каетано, 22. Себастиан Вия   – 9. Франсиско Сагардия (63'   91. Вини Трибуле)
Резерви: 23. Родриго Ачинели – 3. Станислав Йовков, 7. Федерико Санети, 12. Темитопе Акинжонгунла, 98. Роналдо Камара
Треньор: Хосе Луис Ачиари

Черно мореЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров – 2. Цветомир Панов (67'  15. Даниел Мартин), 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов, 6. Виктор Попов – 71. Васил Панайотов (67' 86. Исмаил Иса) , 27. Даниел Димов (К)  (46'  16. Калкан)– 10. Мазир Сула, 5. Пабло Гарсия, 11. Илиан Илиев-младши (80'  33. Мишаел Алвес)– 9. Атанас Илиев
Резерви: 84. Християн Славков, 4. Росен Стефанов, 17. Мартин Милушев, 29. Берк Бейхан, , 39. Николай Златев
Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Михаел Павлов
Стадион: "Берое", Стара Загора
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР