Детройт Ред Уингс надви като гост Финикс Койотис с 4:2 и поведе с 3-0 победи в серията между двата тима от първия кръг на плейофите в Западната конференция на НХЛ.

"Червените криле" поведоха с 2:0 още в първата третина. Руслан Салей откри резултата още в 1:57 минута на срещата след атака на Дарън Хелм и Никлас Кронвал, а по-малко от минута след това Дрю Милър направи 2:0 след нова асистенция на Кронвал.

През втората част след 2:50 минути игра на хокейната площадка Иржи Худлер подаде на Валтери Филпула, който излязъл сам срещу вратаря на домакините Мартин Ханзал не сгреши за класическото 3:0. До края на частта домакините отбелязаха едно попадение за 3:1 чрез Дейвид Шлемко 11:43 минута, когато бяха с човек повече заради наказан хокеист на гостите.

В самото начало на третия период след 45 секунди игра Йохан Францен заби четвърта шайба във вратата на “койотите” и интригата приключи окончателно. Крайното 4:2 оформи Рей Уитни в 13:00 минута след асистенция на Радим Врбата.