Чикаго спечели с 3:2 у дома след продължение срещу фаворита Сан Хосе и е само на една победа от класиране на финал в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Лявото крило Дъстин Бифуглен донесе победата на "черните с ястреби" в продължението и доближи своя отбор до първо участие в битката за Купа Стенли от 1992 година насам. Попадението е седмо за Бифуглен в плейофите през този сезон.

В четвъртата минута на втория период Патрик Марлю откри резултата в полза на Сан Хосе, но малко след това Патрик Шарп изравни при числено преимущество за Чикаго. В последната третина Дейв Боланд изведе домакините напред в резултата и хвърли в екстаз повече от 22 000 зрители в зала "Юнайтед Сентър", но малко преди края на редовното време Марлю вкара второ попадение за "акулите" и доведе срещата до продължение.

Вратарят на "черните ястреби" Анти Ниеми направи 44 спасявания. Мач №4 в серията е в неделя отново в Чикаго. Местният тим не е печелил Купа Стенли от 1961 година.

Сан Хосе Шаркс (1) – Чикаго Блекхоукс (2)
В серията: 0:3