Андрю Лат засече далечен удар на съотборника си Дейв Боланд три минути след началото на продължението и донесе на Чикаго Блекхоукс победата с 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0) след обрат над Ванкувър Кенъкс и по този начин изравни резултата в полуфиналната серия на 2:2. Петият мач е в събота във Ванкувър.

Мартин Хавлат изравни за Блекхоукс за 1:1 2:44 минути преди края на редовното време, когато изглеждаше, че с попадение на Дарси Хордичук през втората част Кенъкс щеше да победи тима от Чикаго.

В другата полуфинална серия Детройт Ред Уингс изравни на Анахайм Дъкс за 2:2, след като в четвърти мач от серията се наложи с 6:3. С по два гола за “червените криле” се отчетоха Йохан Францен и Мариан Хоса. Две попадения за тима от Анайхайм заби Кори Пери./БЛИЦ