Чикаго е наложи с 3:2 след изпълнения на дузпи над Анахайм и вече е едноличен лидер в Централната дивизия на Националната хокейна лига (НХЛ) с 12 точки.

В редовното време Мариан Хоса и Патрик Шарп вкараха головете за домакините, които спечелиха три от последните си четири мача. За Анахайм Теему Селане вкара гол и подаде на Райън Гецлаф, който пък откри резултата в срещата. Патрик Кейн вкара победната дузпа за Чикаго и донесе успеха на тима си.

Руиският център Евгений Малкин се завърна в игра за Питсбърг, който отнесе с 3:0 като гост Ню Йорк Айлендърс. Малкин не игра 5 мача заради контузия в коляното, както и пропусна по-голямата част от миналия сезон, но днес съотборниците му нямаха нужда от неговата помощ.

Паскал Дюпюи и Ричард Парк, както и Джордан Стаал на празна врата минута преди края на мача, донесоха успеха. С тази победа Питсбърг има 16 точки и води в генералното класиране в цялата Лига

В канадското дерби Едмънтън Ойлърс се наложи над Ванкувър с 3:2 и излезе на 2-о място в Северозападната дивизия.