БОСТЪН БРУИНС – Ню Джърси Девилс 3:2
(0:0, 2:1, 1:1)
* Раян Спунър вкара победния гол за Бостън в средата на третата част. Това беше осма победа за „мечките“ в десетте им мача под ръководството на временния треньор Брус Касиди. Брендън Карло и Тори Круг също се разписаха за Бруинс, а Антон Худобин завърши с 15 спасявания. Кайл Палмиери и Деванте Смит-Пели бяха точни за Ню Джърси, който загуби шести пореден мач и намали шансовете си за участие в плейофите. Кори Шнайдер отрази 37 удара.

Бъфало Сейбърс – ТАМПА БЕЙ ЛАЙТНИНГ 1:2 след дузпи
(1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 0:2)
* Брейдън Поинт и Никита Кучеров вкараха при дузпите за успеха на Тампа Бей. Тайлър Джонсън се разписа в редовното време, а Андрей Василевски направи 31 спасявания. Раян О'Райли беше точен за Бъфало, а Робин Лехнер отрази 31 удара. Това е четвърта загуба за Сейбърс в последните пет мача. „Сабите“ бяха без водещия си реализатор Кайл Окпосо, който има контузия на ребрата и ще бъде извън игра за поне една седмица.

Флорида Пантърс – ДАЛАС СТАРС 1:2
(1:1, 0:0, 0:1)
* Джон Клингберг се разписа 1:07 минути преди края и донесе победата на Далас. Това е четвъртата победа за Старс в последните им шест мача. Джейми Бен се отличи с гол и асистенция за успеха. Тайлър Сегин подаде и за двата гола на гостите, а Кари Лехтонен завърши с 41 спасявания. Джонатан Юбердо вкара за Флорида, а Джеймс Риймър отрази 32 удара. Това е пета загуба за „пантерите“ в последните им шест мача.

Ню Йорк Рейнджърс – МОНРЕАЛ КАНЕЙДИЪНС 1:4
(0:1, 0:2, 1:1)
* Кери Прайс направи 26 спасявания, а Монреал стигна до петата си поредна победа. Шей Уебър, Артури Лехконен, Андрю Шоу и Джорди Бен се разписаха за Канейдиънс. Макс Пачорети и Алекс Галченюк записаха по две асистенции. Крик Крейдър вкара за Рейнджърс, а Хенрик Лундквист отрази 31 удара, но нюйоркчани загучиха за трети път в последните си четири мача.

ОТАВА СЕНАТЪРС – Кълъмбъс Блу Джакетс 3:2
(1:1, 1:0, 1:1)
* Зак Смит вкара на празна врата при числено намален състав три минути преди края на мача и донесе победата на Отава. Виктор Столберг реализира първия си гол за „сенаторите“ след трансфера си от Каролина, Ерик Карлсън се разписа за 11-и път през сезона, а Крейг Андерсън завърши с 25 спасявания. Брендън Саад и Сам Гание бяха точни за Кълъмбъс, а Йоонаас Корписало отрази 24 удара.

УИНИПЕГ ДЖЕТС – Колорадо Авъланч 6:1
(3:0, 2:0, 1:1)
* Блейк Уилър и Николай Елерс се отличиха с по един гол и две асистенции за успеха на Уинипег. Конър Хелебайк отрази 22 удара, но 15,4 секунди преди края допусна попадение след удар на Габриел Ландеског и не успя да запише втори пореден мач със „суха мрежа“. Новобранецът Патрик Лайне се разписа за 32-и път през сезона, а Марк Шайфли вкара 27-ия си гол от старта на първенството. Бен Чиарот и Якоб Троуба също бяха точни за успеха.

ВАШИНГТОН КЕПИТЪЛС – Филаделфия Флайърс 2:1 след прод.
(0:0, 0:0, 1:1, 1:0)
* Никлас Бекстрьом вкара при числено предимство 1:35 минути преди края на продължението и донесе на Вашингтон рекордната 15 поредна домакинска победа. Дмитри Орлов също вкара за Кепитълс, а Брейдън Холтби направи 30 спасявания. Шон Кутюрие се разписа за Филаделфия, а Стив Мейсън отрази 22 удара.

Нешвил Предатърс – ЧИКАГО БЛЕКХОУКС 3:5
(0:1, 2:2, 1:2)
* Браян Кембъл вкара победния гол за Чикаго само 1:05 минути преди края. След това Патрик Кейн на празна врата вкара реализира второто си попадение в мача. Джордин Туту и Джонатан Тейвс също се разписаха за седмата поредна победа на Блекхоукс, а Кори Крофърд направи 32 спасявания. Виктор Арвидсон вкара два гола, а Кале Ярнкрок също се разписа при втората последователна загуба на Нешвил. Юусе Сарос отрази 28 удара.

ЕДМЪНТЪН ОЙЛЪРС – Детройт Ред Уингс 4:3
(2:1, 0:0, 2:2)
* Конър Макдейвид се отличи с гол и асистенция и Едмънтън започна с победа серията си от осем поредни домакинства. Зак Касиан, Джордан Еберле и Патрик Марун също се разписаха за втория последователен успех на Ойлърс, Адам Ларсон се отличи с две асистенции, а Кем Талбът направи 22 спасявания. Антони Манта, Дарън Хелм и Дилан Ларкин вкараха за Детройт, който загуби втори пореден мач. Хенрик Зетерберг завърши с две асистенции, а Петър Мразек отрази 34 удара.

Лос Анджелис Кингс – ВАНКУВЪР КАНЪКС 3:4
(0:2, 1:2, 2:0)
* Раян Милър се отличи с 41 спасявания, а Свен Берчи вкара два гола за Ванкувър, който записа втора победа над Лос Анджелис в трите мача между двата тима през сезона. Хенрик Седин и Николай Голдобин също се разписаха за Канъкс. Анже Копитар, Тревър Люис и Алек Мартинес бяха точни за „кралете“, а Бен Бишоп отрази 17 удара. Това е трета загуба в последните четири мача за Кингс, но тимът продължава да има точки аванс пред Сейнт Луис Блус в битката за втората уайлд кард позиция за участие в плейофите.