ЦСКА 1948 постигна нова изразителна победа в контролите. Футболистите на Любослав Пенев отвяха с 4:1 Локомотив (Пловдив) след обрат в Банско. Преди този мач "червените" се наложиха с 5:0 срещу новака в елита Спартак (Варна) и с 3:0 над Пирин (Благоевград).

Двубоят започна с атаки и към двете врати, но постепенно темпото спадна. В 28-ата минута Локомотив поведе. Димитър Илиев се възползва от грешка в отбраната на столичани и реализира на празна врата - 1:0.

Топ Коефициенти за Всички Мачове Всеки Ден!

Три минути по-късно Джонатан Перейра можеше да изравни, но стреля в аут. Пет минути след началото на втората част намиращият се в отлична форма Алекс Колев опита интересен удар от въздуха, но неточно. В 56-ата минута Георги Каракашев направи сериозен пропуск за Локо, след като получи центириране от Ивайло Димитров, но от около метър от голлинията прати топката в аут.

ЦСКА 1948 изравни в 60-ата минута, когато Ангел Бастунов стреля от далечна дистанция и не остави шансове на Кристиан Томов - 1:1.

Само две минути по-късно момчетата на Любо Пенев достигнаха и до пълен обрат, след като Георги Русев бе изпуснат на втора греда и със странична ножица засече във вратата на „смърфовете“ - 1:2.

В 74-ата минута падна и трето попадение във вратата на Локомотив. „Червените“ получиха правото да изпълнят пряк свободен удар, който Джонатан Перейра реализира технично - 1:3. До края точен за ЦСКА 1948 беше и друг новопривлечен - Стефан Цонков, който вкара в 89-ата минута и "червените" спечелиха с 4:1.

ЛОКОМОТИВ (Пд) - ЦСКА 1948 1:4
1:0 Георги Каракашев (27), 1:1 Ангел Бастунов (60), 1:2 Георги Русев (63), 1:3 Джонатан (74), 1:4 Стефан Цонков (89)

Стартовите състави:

ЛОКОМОТИВ (Пд): Илко Пиргов, Милош Петрович, Тодор Павлов, Александър Василев, Мартин Паскалев, Пиер Зебли, Петър Витанов, Георги Каракашев, Бирсент Карагарен, Бабакар Дион, Димитър Илиев

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Александър Александров, Никола Борисов, Лазар Марин, Джонатан Перейра, Реян Даскалов, Октавио Мантека, Стоян Стоичков, Марио Топузов, Георги Русев, Александър Колев

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2022