ЦСКА 1948 победи с минималното 1:0 румънския Академика (Клинчени) в контрола в Банско. Точен за успеха на "червените" беше Ангел Бастунов от дузпа в средата на втората част. Това е първа победа на избраниците на треньора Тодор Киселичков в предсезонната подготовка. В предходните си контроли ЦСКА 1948 загуби от Славия, Черно море и Шкендия.

Мачът беше изгледан на живо от благодетеля на "червените" Цветомир Найденов и от бившия главен мениджър Красимир Балъков.

Двата отбора играха равностойно. Нелош мач за румънците направи халфът Асен Чандъров. Въпреки това натискът на „червените“ даде резултат в средата на второто полувреме. В 68-ата минута Михаил Минков бе фаулиран в наказателното поле на съперника, а Ангел Бастунов вкара отсъдената дузпа, което се оказа достатъчно за победата.

Утре ЦСКА 1948 ще мери сили и със Септември (Симитли).