ЦСКА 1948 излъга черногорския Будучност с 1:0 в сблъсък от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите и взе минимален аванс преди реванша в Подгорица на 1 август, записвайки историческа първа победа в евротурнирите. Бирсент Карагерен (44) вкара единствения гол на Националния стадион "Васил Левски". Ако продължи напред, българският тим ще срещне победителя от двойката Жалгирис – Пафос. В първия им мач литовският Жалгирис спечели с 2:1 на свой терен и взе преднина за гостуването си в Кипър.

Малко преди началото на срещата място в ложата на сектор "А" зае президентът на БФС Георги Иванов, а домакините започнаха по-активно и в 5-ата минута Талис отправи шут от двайсетина метра, а бившият вратар на Левски Милан Миятович улови. Малко след това фенове на гостите хвърлиха факла на терена и съдията спря двубоя, за да бъде загасена.

В 13-ата минута Кирилов проби отляво и влезе в наказателното поле на черногорците, но не върна добре за свой съотборник, пропилявайки много добра ситуация за гол. Седем минути по-късно Талис се измъкна отдясно в наказателното поле на гостите и върна великолепно към непокрития Умарбаев, който шутира слабо право в ръцете на Миятович, който не се затрудни и в 30-ата минута след удар от дистанция на Пишчевич.

По-активната игра на българския тим бе възнаградена с гол в 44-ата минута, когато Кирилов получи отляво и подаде за включилия се зад гърба му Василев, а левият бек на "червените" центрира великолепно към Бирсент Карагарен, който с глава се разписа за 1:0.

След почивката Будучност тръгна напред, но не застрашаваше вратата на Маринов. В 67-ата минута Карагерен центрира в наказателното поле отляво и последва разбъркване. Илиевски овладя добре, но не успя да отправи силен шут, а топката някак се озова около границата на вратарското поле и Карагарен я копна над излезлия страж, но бранител на черногорците изчисти с глава пред голлинията. Десет минути по-късно Кирилов остана очи в очи с Миятович, който обаче предугади действията му и спаси с една ръка.

До края нямаше други голове и така ЦСКА 1948 взе крехък аванс за реванша в черногорската столица Подгорица.

ЦСКА 1948 - БУДУЧНОСТ 1:0
1:0 Бирсент Карагерен (44)

По-интересното по минути
1 – Начало на мача.
5 - Талис отправи плътен удар към вратата, пазена от бившия вратар на Левски Милан Миятович, който лесно улови.
9 - Двубоят бе прекъснат за кратко заради хвърлена на терена факла от феновете на гостите.
13 - Радослав Кирилов получи добро подаване от Марио Илиевски, но се засуети в наказатеното поле и пропусна момента, в който да отправи удар към вратата.
20 - Талис върна много добре към Парвиз Умарбаев, който от страхотно позиция пропусна да накаже Миятович.
30 - Далечен шут на Неделко Пишчевич не представляваше проблем за черногорския страж.
44 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Радослав Кирилов продължи към Симеон Василев, който центрира топката на главата на Бирсент Карагарен и той се разписа за 1:0.
45+3 - Край на първата част!
........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
57 - Умарбаев шутира от средна дистанция, но Милан Миятович спаси.
65 - Теодор Иванов се намеси решаващо при остро подаване на Драган Гривич в наказателното поле.
67 - Удар на Карагарен бе избит на сантиметри пред голлинията.
68 - Парвиз Умарбаев стреля право в стената от пряк свободен удар.
77 - Капитанът Кирилов остана очи в очи с черногорския страж Милан Миятович и шутира технично, но вратарят спаси с една ръка.
85 - Петър Маринов изпусна топката, но защитата пред него успя да изчисти в корнер, след който 24-годишният страж улови.
90+4 - Край на мача! ЦСКА 1948 надви Будучност с 1:0 и взе минимален аванс за реванша в Подгорица.

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 28. Неделко Пишчевич , 39. Парвиз Умарбаев (7761. Октавио Мантека), 9. Бирсент Карагарен  (7711. Касиано Бузон), 7. Талис (6521. Емил Ценов), 10. Радослав Кирилов, 40. Марио Илиевски (8625. Евгений Сердюк)
Резерви: 33. Алекс Божев, 11. Касиано Бузон, 21. Емил Ценов, 23. Цветомир Цанев, 25. Евгений Сердюк, 26. Ивайло Марков, 31. Том Рапнуи, 58. Марто Бойчев, 61. Октавио Мантека, 91. Райън Бидунга, 92. Пиер-Даниел Нгуинда
Треньор: Валентин Илиев

Будучност: 1. Милан Миятович, 3. Драган Гривич, 55. Аднан Ораховац, 33. Владан Аджич, 15. Огнен Гашевич , 30. Андрия Булатович, 14. Милош Брнович, 10. Милан Вукотич, 7. Игор Иванович, 11. Иван Булатович  (7734. Стефан Джуканович), 18. Петар Грбич (6577. Иван Бойович)
Резерви: 21. Филип Домазетович, 4. Владимир Перишич, 8. Лука Миркович, 20. Матия Йованович, 23. Андрей Костич, 24. Андрей Камай, 25. Бодин Томашевич, 34. Стефан Дуканович, 36. Петар Вукович, 77. Иван Божович, 93. Зария Ламбулич, 98. Лука Брайович
Треньор: Иван Бърнович

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Иракли Квирикашвили (Грузия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР