ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА 1948 завърши 1:1 с домакина Марибор в първата си лятна контрола на стадион „Горна Радгона“ в едноименния словенски град. Бирсент Карагерен (5-дузпа) рано даде аванс на българския тим, но в края Хилал Судани (85) изравни с красив гол.

За бронзовия медалист в efbet Лига дебют направиха новите попълнения Емил Виячки и Том Рапнуи, а Мики Орачев, Ерденис Гурища и Неделко Пишчевич бяха на резервната скамейка.

След само четири минути игра Педриньо навлезе в наказателното поле на домакините и бе съборен от Макс Уотсън, а минута по-късно Бирсент Карагерен реализира отсъдената дузпа за 1:0, пращайки топката под плонжа на вратаря.

Две минути след гола Педриньо стреля от дистанция, но вратарят спаси. Стоян Стоичков отправи добавка, но бранител изби в корнер. В 10-ата минута Бирсент Карагарен центрира отляво от корнер, Елитон засече с глава, но топката излезе в аут. Четвърт час по-късно Арнел Якупович получи центриране отляво и нанесе удар с глава, който прелетя над вратата на Генадий Ганев.

В 34-ата минута Марибор стигна до най-доброто си положение. Мартин Милеч центрира от статично положения за Свен Карич, който пробва с глава да застраши Генадий Ганев, но не уцели вратата. В 42-рата минута Емил Виячки получи първия си жълт картон с екипа на ЦСКА 1948 след остро влизане в краката на Марин Лаушич. В последната минута на първата част Стефан Цонков и Емил Ценов се сблъскаха и защитникът получи аркада.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

След почивката в 58-ата минута Октавио се сблъска тежко с противников футболист, като незабавно се стигна до намеса на медицинския щаб на българския тим. Бразилският халф бе наобиколен от свои съотборници, като напусна терена принудително и не на собствен ход. Две минути след това Атанас Рибарски смени шестима от своите футболисти, като по този начин вкара в игра всички футболисти, с които разполагаше на резервната скамейка. Капитанската лента взе Георги Русев, а не титулярният капитан Даниел Наумов.

В 71-ата минута Георги Русев направи добър пробив отдясно, с красив финт елиминира противников състезател и с левия крак шутира към далечния десен ъгъл, но стражът на Марибор Ажбе Юг изби топката. В 77-ата минута Иван Бърнич проби отляво и стреля, но покрай вратата на Даниел Наумов. Минута след това Марко Колар влезе в наказателното поле, финтира Емил Виячки и шутира, а топката бе изчистена в корнер, след който словенците не успяха да стигнат до голова ситуация.

В 85-ата минута при центриране от корнер Хилал Судани бе изпуснат на втора греда и с майсторско изпълнение от воле намери близкия ляв ъгъл на вратата на Даниел Наумов за 1:1.

ЦСКА 1948 – МАРИБОР 1:1
1:0 Бирсент Карагерен (5-дузпа), 1:1 Хилал Судани (85)

ЦСКА 1948:  33. Генадий Ганев (60-29. Даниел Наумов) – 30. Стефан Цонков (60-24. Ерденис Гурища), 23. Емил Виячки, 5. Елитон (К) (60-87. Симеон Петров), 16. Том Рапнуи (60-4. Мики Орачев) – 20. Стоян Стоичков, 21. Емил Ценов, 58. Октавио (60-28. Неделко Пишчевич) – 11. Бирсент Карагарен (60- 10. Георги Русев - К), 26. Валентин Йосков (60-31. Мариян Тонев), 8. Педриньо
Резерви: 29. Даниел Наумов – 4. Мики Орачев, 10. Георги Русев, 24. Ерденис Гурища, 28. Неделко Пишчевич, 31. Мариян Тонев, 87. Симеон Петров
Треньор: Атанас Рибарски

Марибор: 81. Мено Бергсен – 3. Марк Щтрайнар, 8. Марко Божич, 15. Ян Репас, 16. Аляж Антолин, 17. Арнел Якупович, 20. Макс Уотсън, 22. Мартин Милеч, 25. Свен Шоштарич Карич, 30. Марин Лаушич, 31. Ишак Кайоде Рафиу
Резерви: 1. Ажбе Жуг – 2. Хилал Судани, 4. Блаж Връховец, 7. Иван Бърнич, 14. Урата Ицуку, 23. Лука Ускокович, 24. Марко Колар, 29. Андраж Жинич, 32. Неманя Митрович, 35. Брин Хорват, 55. Марсел Лорбер, 97. Тине Чук
Треньор: Дамир Кръзнар

Стадион: "Горна Радгона", Марибор

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!