ЦСКА 1948 победи косовския Лапи с 2:1 в контролна среща по време на зимния си лагер в Турция.

"Червените" започнаха мача по-добре от съперника, който застраши българската врата за първи път в 23-ата минута. ЦСКА 1948 взе инициативата, но Алекс Колев, Галин Иванов, Георги Русев и Ивайло Чочев се разминаха с гола.

Съперникът изненадващо поведе в 74-ата минута, като Фастим Алидема се възползва от грешка на Емил Варадинов и откри (1:0). Последва финален щурм на ЦСКА 1948, завършил с две бързи попадения на Топуов (87') и Бастунов в 89-ата.

До края на лагера в Турция на българския тим остава още една контрола - на 5 февруари срещу полския Медж Легница.

ЦСКА 1948 2:1 ЛАПИ
0:1 Алидема (74), 1:1 Топузов (87), 2:1 Бастунов (89)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 12. Иван Караджов, 77. Крум Стоянов, 21. Венцислав Василев, 87. Симеон Петров, 15. Александър Александров, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 14. Васил Шопов, 33. Галин Иванов, 10. Георги Русев, 9. Александър Колев

ЛАПИ: 90. Илир Авдили, 77. Бианор Нето, 6. Дардан Жашан, 25. Ардит Пепоши, 8. Бенжамин Емини, 14. Адем Малиги, 23. Кущрим Шабани, 31. Франциско Ривера, 18. Едон Садну, 7. Валмир Ветив, 98. Алеф Фирмино