Вторият отбор на ЦСКА 1948 постигна класическа победа с 3:0 като гост над Спартак (Плевен) в предпоследния мач от 13-ия кръг на Втора лига. И трите попадения за "червените" паднаха през второто полувреме. В 54-ата минута Атанас Стамболов откри резултата, а в рамките на няколко секунди в края Валентин Йосков отбеляза два гола.

Първото полувреме нямаше опасности и пред двете врати. През втората част гостите доминираха. В 54-ата минута Стамболов се разписа със силен удар от границата на наказателното поле - 0:1.

В 87-ата Йосков прехвърли вратаря на Спартак - 0:2. Само 60 секунди по-късно нова контраатака на ЦСКА 1948 II доведе до пас към Йосков, който на празна врата направи 3:0 за гостите.

"Червените" събраха 25 точки и са само на една зад лидера Етър. Спартак (Плевен) е пети с 21 т.

ВТОРА ЛИГА, 13 КРЪГ:

15 октомври, събота, 2022 г.

Струмска слава  - Етър 0:3
0:1 Даниел Младенов (16 дузпа), 0:2 Георги Ангелов (30), 0:3 Даниел Младенов (44)

Литекс - Миньор (Перник) 3:0

Дунав - Беласица (Петрич) 0:2

Марица (Пловдив) - Спортист (Своге) 0:0

Созопол - Витоша (Бистрица) 1:2

Янтра  (Габрово) - Монтана 1:0

16 октомври 2022 г., неделя, 16:00 ч
Добруджа - Крумовград 0:2
0:1 Ивайло Лазаров (78-автогол), 0:2 Мариян Тонев (85)