ЦСКА II разби Оборище (Панагюрище) с 6:0 в мач от 14-ия кръг на група "Б" в Югозападната Трета лига, който се игра днес на стадион "Българска армия".

Точни за момчетата на старши треньора Стамен Белчев бяха Алесандро Николов (15', 31'), Илиан Антонов (27'), Павел Жабов (41'), Александър Георгиев (88') и автогол на Никола Лалев от гостите в 43-ата минута на двубоя.

Първото полувреме започна отлично за младите армейци, които откриха резултата още в 15-ата минута на срещата, когато Илиан Антонов направи хубав пробив по левия фланг и центрира към връхлитащия на скорост Алесандро Николов, които с едно докосване се разписа на празна врата за 1:0.

Натискът на червените продължи и в 20-ата минута голмайсторът Николов подаде към Росен Маринов, който стреля силно с глава, но кълбото се отби от напречната греда. В 27-ата минута Георги Димитров открадна топката в половината на гостите и направи хубаво извеждащо подаване към Илиан Антонов, който майсторски се разписа за 2:0.

В 31-ата минута Петков Панайотов се пребори с няколко играчи на Оборище в тяхното наказателно поле и центрира към Алесандро Николов, който с много красиво и технично отиграване с пета направи резултата класически с второто си попадение в двубоя (3:0).

Пет минути преди почивката Павел Жабов се откъсна сам срещу вратаря на гостите и бе повален в наказателното поле. Главният арбитър мигновено посочи бялата точка, а зад топката застана потърпевшият Жабов, който стреля безпогрешно в долния ляв ъгъл и се разписа за 4:0.

В последвалата атака Никола Лалев от гостите си отбеляза и автогол и по този начин първата част приключи при резултат 5:0 за ЦСКА.

През второто полувреме в различни периоди от време в игра за червените се появиха Александър Бучков, Лъчезар Иванов, Теодор Апостолов, Роберто Щилянов и Александър Георгиев които замениха Илиян Димитров,  Георги Димитров, Алесандро Николов, Илиан Антонов и Росен Маринов.

Младите "армейци" продължиха да доминират и да търсят още попадения, но направиха няколко пропуски и чак в 88-ата минута влезлият след почивката Александър Георгиев оформи крайното 6:0, след пас на Роберто Щилянов.

ЦСКА II заема четвърто място във временното класиране с актив от 21 точки. Следващият мач на "червените" е на 13 ноември (неделя) от 14:00 часа, когато тимът ни гостува на ФК Кюстендил на стадион "Осогово".

Стартов състав на ЦСКА II: 1. Алекс Божев (в), 2. Илиян Димитров 3. Мартин Сотиров 4. Любомир Цветанов, 5. Росен Маринов. 6. Петко Панайотов, 7. Алесандро Николов, 8. Юлиан Илиев (к), 9. Георги Димитров, 10. Илиан Антонов, 11. Павел Жабов.
Резерви: 30. Илия Шаламанов-Тренков (в), 13. Теодор Апостолов, 14. Браян Стефков, 15. Лъчезар Иванов, 16. Роберто Щилянов, 17. Александър Георгиев, 18. Александър Бучков.
Старши треньор: Стамен Белчев.