ЦСКА II разби Рилски спортист (Самоков) с 4:0 в мач от 12-ия кръг на Група "Б" в Югозападната Трета лига.

Точни за червените, които вкараха по два гола в двете полувремена, бяха Павел Жабов (7'дузпа, 47'), Илиян Антонов (24') и Юлиан Илиев (61'). По този начин момчетата на старши треньора Стамен Белчев записаха втора поредна победа в шампионата и събраха актив от 17 точки след 10 кръга, като заемат 4-ата позиция във временното класиране.

На трибуните на стадион "Българска армия" днес освен част от ръководството на ЦСКА, които обичайно следят изкъсо изявите на дублиращия тим, беше и благодетелят на отбора от Самоков Христо Крушарски.

През първата част още в 7-ата минута Павел Жабов откри резултата след точно изпълнена дузпа. В средата на първото полувреме Илиян Антонов удвои, след хубаво подаване отляво на Браян Стефков.  В 45-ата минута трето попадение на младите армейци не бе зачетено заради засада.

В самото начало на втората част Павел Жабов вкара втория си гол в срещата и направи резултата класически, а в 61-ата минута Юлиан Илиев оформи крайното 4:0, след като засече центриране на Димитър Петров. С много силни изяви в днешния мач се отличиха младоците Симеон Александров и капитанът Йоан Бауренски, които са част от мъжкия отбор.

На 27 октомври (четвъртък) от 14:00 часа ЦСКА II приема Марица (Пловдив) на стадион "Българска армия" в двубой от 1/8 финалите за Купата на БФС.

ЦСКА II: 1. Илия Шаламанов-Тренков (в), 2. Илиян Димитров, 8. Браян Стефков, 3. Росен Маринов, 5. Йоан Бауренски (к), 18. Юлиан Илиев, 14. Петко Панайотов, 17. Алесандро Николов, 10. Илиан Антонов, 7. Симеон Александров, 11. Павел Жабов.
Резерви: 12. Кристиян Димитров (в), 19. Георги Димитров, 4. Любомир Цветанов, 13. Теодор Апостолов, 20. Светозар Евтов, 15. Димитър Петров, 6. Лъчезар Иванов.
Старши треньор: Стамен Белчев.