Детско-юношеската школа на ЦСКА 1948 започна по блестящ начин серията от контроли по време на лятната подготовка. Юношите до 19 години, водени от бившия футболист на ЦСКА Георги Кьосев, отвяха вечния съперник Левски-Раковски с 4:1 в проверка, която се игра на стадион „Раковски“ пред погледа на стотина зрители.

През всичките 90 минути подопечните на Кьосев, които се събраха за първа тренировка преди седмица, диктуваха темпото на играта. „Червените“ юноши показаха невероятен синхрон на терена, въпреки че се познават от толкова малко време. Футболистите на ЦСКА изиграха мача много добре тактически и слушаха внимателно указанията на треньора.

Много силен мач направи Александър Николов, който се превърна и в голмайстор с две попадения за страхотната победа. Дарин Надков и Лъки Николов се разписаха по веднъж във вратата на „сините“, а Надков добави в актива си и две асистенции. Почетното попадение за Левски-Раковски бе дело на Мартин Чакийски.

Юношите на ЦСКА 1948 продължават да се готвят за старта на шампионата с осигурена безплатна екипировка и без такси.

Следващата контрола е на 10 август (четвъртък) - срещу Миньор (Перник) в Перник от 9:30 часа.