ЦСКА загуби с 1:4 от изпадналия от германската Бундеслига Гройтер Фюрт в първата си контролна среща на лагера в Австрия. Единственото попадение за "армейците" реализира Калоян Кръстев, който се появи като резерва.

Мачът беше неофициален дебют за новия наставник на "червените" Саша Илич. Сръбският специалист заложи на експериментален състав, в който включил няколко юноши, както и едно от новите попълнения - Лазар Туфегджич. През втората част в игра се появи и Станислав Шопов, който също беше привлечен това лято.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Двубоят пропуснаха националните състезатели на ЦСКА Иван Турицов, Георги Йомов, Жорди Кайседо и Яник Вилдсхут, както и възстановяващите се от контузии Юрген Матей, Мено Кох, Радослав Живков и Мартин Смоленски.

Саша Илич обясни защо ЦСКА падна тежко

Началото на контролата се забави с 15 минути, тъй като "детелините" бяха задържани на границата между Германия и Австрия.

Първата голова ситуация в мача беше за "червените". В 13-ата минута Лазар Туфегджич комбинира с Марк-Емилио Папазов, който стреля прецизно към далечния ъгъл, но Шафран демонстрира отличен рефлекс и изби в ъглов удар. Малко след това Гройтер Фюрт отговори с удар на Лусиен Литбарски (б.р. - син на немската легенда Пиер Литбарски), който бе отразен от капитана Густаво Бусато.

В 23-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на германците, Браян Морено се оказа най-съобразителен и стреля от движение, но вратарят отново спаси.

Само минута по-късно Гройтер Фюрт поведе, след като Тобиас Рахл бе изведен сам срещу Бусато, преодоля го технично и нямаше проблеми срещу празната врата да прати топката в мрежата - 0:1.

Половин час след началото на мача Джетро Вилемс напредна към вратата на ЦСКА и подаде на Диксон Абиама, който с удар от дистанция реализира във вратата на Бусато. Така бившият отбор на Асен Караславов поведе с 2:0.

Четири минути по-късно стражът на ЦСКА предотврати трето попадение, след като изби далечен изстрел. "Червените" отговориха с неточен удар на Маурисио Гарсес.

През втората част в състава на "червените" бяха направени редица промени, но въпреки това немците стартираха по-силно и в 48-ата минута  Рагнар Ахе направи резултата класически след пробив по лявото крило и изстрел в близкия ъгъл на влезлия след почивката Димитър Евтимов - 0:3.

В 67-ата минута Йоан Баи проби през центъра и стреля, но вратарят на германците спаси, последва добавка на Калоян Кръстев, която също бе отразена от стража.

Четвърт час преди края на редовното време Федерико Варела пусна отличен пас към Кръстев във вратарското поле, а нападателят хладнокръвно се разписа за 1:3.

Последва пропуск на Йоан Баи, който стреля над напречната греда от чиста позиция в наказателното поле.

В 80-ата минута отново Рагнар Ахе реализира и Гройтер Фюрт стигна до успеха с 4:1. Eвтимов първоначално спаси удар на играч на съперника, след което Ахе направи точна добавка.

Следващата контролна среща на ЦСКА в Австрия е на 21 юни (вторник) от 19:30 часа българско време. Местният Кематен ще бъде съперник на "армейците".

ЦСКА - ГРОЙТЕР ФЮРТ 1:4
0:1 Тобиас Рашъл (24), 0:2 Диксон Абиама (30), 0:3 Рагнар Ахе (48), 1:3 Калоян Кръстев (74), 1:4 Рагнар Ахе (80)

ЦСКА: 1.Густаво Бусато (к) (46  25.Димитър Евтимов), 16.Асен Дончев, 22.Енес Махмутович, 6.Християн Петров, 13.Галин Минков, 11.Лазар Туфегджич, 15.Тибо Вион, 27.Маурисио Гарсес, 28.Браян Морено, 24.Марк-Емилио Папазов, 20.Йоан Бауренски
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 29.Росен Маринов, 17.Александър Бучков, 3.Жеферсон, 5.Федерико Варела, 7.Йоан Баи, 8.Станислав Шопов, 14.Калоян Кръстев, 21.Амос Юга
Треньор: Саша Илич

Гройтер Фюрт: 25. Шафран, 2. Аста, 11. Абиама, 15. Вилемс, 17. Литбарски, 20. Рашъл, 21. Тилман, 22. Гризбек, 23. Юнг, 31. Ангълбергер, 34. Ел Фатахи

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2022