ЦСКА се наложи със 7:4 над Царско село в зрелищна контрола, която се проведе на базата на "червените" в Панчарево.

Треньорът на "армейците" Стамен Белчев даде шанс за изява в проверката на футболисти, които получават по-малко игрово време в официалните мачове. Сред титулярите за елитния тим беше и французинът Юнес Каабуни, който кара проби в Борисовата градина.

Царско село започна по-добре срещата и още в началните минути излезе напред в резултата след попадение на Обаси Окечукво.

Отговорът на ЦСКА не закъсня и Кевин Кубемба възстанови равенството. 15 минути по-късно Густаво Кулма направи обрата пълен, а след още 3 Кубемба вкара втория си гол в мача за 3:1.

След малко повече от половин час игра Окечукво намали за 2:3, но до края на първата част Кубемба оформи своя хеттрик. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 4:2 в полза на ЦСКА.

В началото на втората част Царско село реализира два бързи гола и резултатът стана 4:4. Густаво Кулма обаче реализира втория си гол в мача и отново даде преднина за "червените". До края на срещата Никола Колев и Милчо Ангелов също се разписаха, оформяйки крайното 7:4 в полза на ЦСКА.

Следващият официален мач на "армейците" е в неделя, когато гостуват на Ботев (Пловдив). Срещата между двата тима е от 18:45 часа на Коматево.

Резултат с изображениеЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 2. Стойчо Атанасов, 23. Александър Дюлгеров, 28. Пламен Гълъбов, 18. Александър Георгиев, 20. Тиаго Родригес, 22. Никола Колев, 26. Густаво Кулма, 29. Милчо Ангелов, 25. Юнес Каабуни, 21. Кевин Кубемба
Резерви: 1. Борис Груев (в), 14. Валентин Антов, 27. Радослав Живков, 7. Кевин Меркадо
Треньор: Стамен Белчев