ЦСКА завърши колебливо контролните си срещи преди началото на новия сезон в Първа лига и Лига Европа. "Червените" не успяха да победят втородивизионния Царско село, завършвайки 1:1 на стадион "Българска армия".

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Непосредствено преди началото на мача домакините представиха пред феновете отбора за новата кампания. Първи стъпки на "Армията" направиха новите попълнения - Жанио Бикел, Жоржиньо, Данте Стипица, Стивън Перейра и Борис Секулич.

Ранен гол падна във вратата на ЦСКА още в 5-ата минута, когато се разписа Георги Минчев. Нападателят бе изведен от Емануил Манев и не сгреши - 1:0 за Царско село.

В средата на първата част Кирил Десподов получи контузия след контакт със съперник и бе заменен принудително, като веднага бе откаран в болница за медицински изследвания.

Тиаго Родригес изравни за "червените" в 40-ата минута. Той се възползва от грешка на вратаря на гостите, който изпусна топката при центриране - 1:1.

През второто полувреме новото попълнение на "армейците" Жоржиньо бе доста активен, като на два пъти (50 и 51 минута) можеше да отбележи, но вратарят на гостите се намеси добре.

Първият официален мач на ЦСКА за новия сезон е от първия квалификационен кръг на Лига Европа срещу ФК Рига. Двубоят ще се играе на стадион "Българска армия" на 12 юли от 20:45 часа.

ЦСКА - Царско село 1:1
0:1 Георги Минчев (5), 1:1 Тиаго (40)

Стартов състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 25. Стивън Перейра, 5. Николай Бодуров (к), 27. Борис Секулич, 14. Ангел Лясков, 6. Рубен Пинто, 16. Жанио Бикел, 20. Тиаго Родригес, 8. Едвин Джеси, 19. Кирил Десподов, 9. Фернандо Каранга
Резерви: 33. Георги Китанов (в), 1. Данте Стипица (в), 7. Жоржиньо, 3. Жеферсон Телес, 4. Божидар Чорбаджийски, 15. Кристиян Малинов, 17. Енрике Рафаел, 21. Тонислав Йорданов, 23. Александър Дюлгеров, 26. Валентин Антов, 28. Пламен Гълъбов

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2018 в Първа лига