Левски победи с 1:0 ЦСКА във вечното дерби от Елитната юношеска група до 19 години. Мачът се игра на базата на "червените" в Панчарево. Треньорът на мъжкия отбор на ЦСКА Христо Янев и помощникът му Владимир Манчев присъстваха на срещата, както и шефът на ДЮШ на Левски Даниел Боримиров.

В 9-ата минута Божидар Чуканов се разписа за "армейците", но попадението беше отменено заради засада. До края на първата част шансове се откриха пред Иван Митрев, Борислав Будинов, Даниел Йорданов и Чуканов, но "червените" не успяха да поведат.

На старта на второто полувреме Чуканов пропусна след удар с глава, а в 53-ата минута "сините" поведоха в резултата. При атака на Левски вратарят на ЦСКА Борис Груев и защитник в червено не успяха да се намесят, Даниел Василев се пребори за топката и се разписа - 0:1.

До края "армейците" не съумяха да изравнят, като още пропуски направи Чуканов, както и Даниел Йорданов.

След успеха Левски изравни ЦСКА в класирането - по 54 точки. Лидер с 65 е Лудогорец, който размаза с 18:0 Черноморец (Бургас). Също по 54 точки имат Черно море и Ботев (Пловдив).

В следващия кръг ЦСКА гостува на "канарчетата", а Левски приема Черно море.