Юношите на ЦСКА до 15 години победиха Берое с 3:0 в мач от деветия кръг на Елитната група, който се игра на базата в Панчарево.

"Армейците" откриха резултата след само 90 секунди игра, когато Павел Жабов се разписа след подаване отдясно на Кирил Великов. До 10-ата минута "червените" пропуснаха две отлични възможности - удар с глава на Йоан Борносузов от малкото наказателно поле беше спасен от вратаря на Берое, а Георги Чорбаджийски удари греда.

Две минути преди края на първото полувреме Борносузов бе точен за 2:0, след като отдясно му подаде Ясен Цеков. В 42-ата минута Павел Жабов оформи класическия резултат.

ЦСКА продължава да бъде на върха в Елитната група с 23 точки след 7 победи и 2 равенства до момента. Втори в класирането е Левски.

Идната седмица на "червените" им предстоят два мача. В сряда (7 ноември) те гостуват на Етър, а в събота (10 ноември) са домакини на Ботев (Пловдив).