Всичко за Евро 2024 с БЛИЦ – ТУК!

ЦСКА продължи отличното представяне в подготовката, спечелвайки и петата си контрола. "Червените" надвиха с 2:1 Макаби (Петах Тиква), който се стяга за участие в Лига Европа. Точни за тима на Томислав Стипич бяха норвежците Джонатан Линдсет и Тобиас Хайнц (от дузпа).

Проверката трябваше да започне в 11:30 часа на спортен комплекс "Евима" в Банско, но се забави с около 20 минути заради по-късното пристигане на израелския отбор.

От 17:30 часа "армейците" ще имат и втори мач за деня - срещу Раднички (Ниш).

Стипич гласува доверие на новия вратар Иван Дюлгеров, който направи неофициален дебют с червената фланелка и се отчете с няколко добри спазявания. Последните две нови попълнения - Лумбард Делова и Йоан Борносузов, бяха сред резервите за двубоя с Макаби (Петах Тиква). На смяна в края влезе и Иван Турицов, който преподписа с "червените".

Двубоят пропуснаха Марселино Каресао, който има лек здравословен проблем, Емануел Шакич поради болки в петата и Мартин Стойчев, който лекува тежка контузия в коляното. Брадли де Ноойер е аут поради треньорско решение.

Бившият защитник на ЦСКА Пламен Гълъбов беше сред титулярите на Макаби (Петах Тиква). Съперникът на ЦСКА спечели Купата на Израел и се класира за Лига Европа, където във втория квалификационен кръг ще се изправи срещу Брага. Заради ситуацията в страната Пламен Гълъбов и компания ще домакинстват на стадион "Георги Аспарухов".

Във втората минута Йонатан Тепер стреля към вратата на Дюлгеров, но топката премина над целта. Секунди по-късно Ариел Лугаси беше изведен на добра позиция, но и неговият удар не беше точен. Постепенно "червените" изнесоха играта по-напред, а до 20-ата минута липсваха други опасни ситуации. В средата на първото полувреме Кордоба засече с глава центрирана топка, която прелетя над напречната греда.

В 25-ата минута израелците организираха добра атака, при която Лугаси беше изведен очи в очи с Иван Дюлгеров, но стражът на "червените" се отличи със страхотно спасяване.

В 34-ата минута "червените" поведоха чрез Джонатан Линдсет. Сънародникът му Улаус Скаршем го изведе по отличен начин, а Линдсет хладнокръвно преодоля противниковия вратар - 1:0.

В началото на втората част Хайнц центрира към другия норвежец - Скаршем, който обаче се размина с топката. В 51-ата минута Патко Панайотов пусна хубав пас към Георги Чорбаджийски, който беше фаулиран от противник в наказателното поле и съдията Васил Минев посочи бялата точка. Хайнц изпълни точно дузпата и ЦСКА поведе с 2:0.

В 57-ата минута Скаршем направи фрапантен пропуск, след като беше оставен необезпокояван на отлична стрелкова позиция. Ударът му обаче премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Макаби.

Четвърт час преди края на редовното време Амер Алтори засече центриране отдясно и изпрати топката в мрежата на Иван Дюлгеров - 2:1.

Преподписалият с ЦСКА национал Иван Турицов се появи като резерва в 83-ата минута, заменяйки Улаус Скаршем.

Преди този мач "червените" победиха още Беласица (Петрич) (2:0), Крумовград (2:0), Политехника (Яш) (2:1) и Берое (3:0).

ЦСКА - МАКАБИ (Петах Тиква, Изр) 2:1
1:0 Джонатан Линдсет (34), 2:0 Тобиас Хайнц (52-дузпа), 2:1