ЦСКА ще се изправи срещу Лиепая във втория предварителен кръг на Лига на конференциите. Това стана ясно, след като латвийците победиха северномакедонския Струга с 4:1 като гости и с общ резултат 5:2 се класираха за следващия кръг.

Лиепая започна много силно мача, но стигна до гол едва в 45-ата минута. Автор на попадението беше Укпа.  Две минути след почивката Додо удвои. В 49-ата минута отново бразилецът реши всичко в мача.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Струга намали чрез Скендери в 57-ата минута. Крайният резултат оформи Биарозкин в 62-ата минута.

ФК Лиепая е създаден през 2014 година като наследник на Лиепаяс Металургс, който фалира. Участва неизменно в евротурнирите от сезон 2016/2017, като най-големият успех е втори квалификационен кръг в Шампионска лига. Голмайстор на тима е бразилецът Додо, който миналия сезон заби 18 попадения.

Първият двубой между ЦСКА и ФК Лиепая е на 22 юли от 20 часа на стадион "Българска армия". Реваншът е седмица по-късно.