ЦСКА 1948 загуби с 0:2 като гост на Септември (Симитли) в първата си контрола от лятната подготовка. Наставникът на „червените“ Валентин Илиев даде шанс на почти всички здрави футболисти и излезе с два различни състава в двете полувремена. Дебют за новия член на Югозападната Трета лига направиха Кирил Котев, Костадин Хазуров и Милен Кикарин.

Домакините пропуснаха дузпа в 26-ата минута, когато вратарят Дяков спаси удара на Гущеров. Девет минути по-късно след центриране от ъглов удар Борислав Хазуров с глава откри резултата. В 44-ата минута, отново след центриране отдясно, Гущеров от воле прокара топката през куп футболисти за 2:0. През втората част „червените“ пропуснаха няколко добри възможности, като Милен Кикарин дори удари греда.

ЦСКА 1948 през първото полувреме: 1.К. Дяков, 25.Г. Петров (к), 32.Т. Стоичков, 6.К. Котев, 16.С. Савов, 19.Д. Пидев, 25.Г. Василев, 31.К. Хазуров, 21.М. Димитров, 32.С. Спасов, 22.М. Иванов
ЦСКА 1948 през второ полувреме: 66.С. Деспотов, 6.К. Котев, 5.Б. Ангелов, 3.Д. Стоянов, 22.М. Кикарин, 20.Г. Младенов, 4.Р. Димитров, 42.Илия Джамов, 7.Б. Трендафилов, 18.Д. Коларов, 9.Г. Божилов