Юношите на ЦСКА, родени през 2004 година, победиха Черно море с 1:0 в мач от петия кръг на Елитната група до 15 години, който се игра на изкуствения терен на стадион "Славия".

Георги Чорбаджийски удари греда в първите минути, Кирил Великов и Ясен Цеков стреляха към вратата на "моряците", но неточно, а Павел Жабов пропусна две чисти положения с глава и в крайна сметка на почивката резултатът продължаваше да бъде 0:0.

На старта на вторите 35 минути "армейците" продължиха да атакуват и да създават възможности за гол. В 43-ата минута Йоан Лозанов центрира от фаул, а Валентин Ситнилски отбеляза феноменален гол със странична ножица за 1:0. Минути по-късно треньорът Атанас Борносузов беше изгонен от съдията за оспорване на решение на страничния арбитър за тъч, след като топката не беше напуснала очертанията на терена и така беше спряна атака на "червените". До края на мача Йоан Борносузов и Юлиан Илиев пропуснаха да удвоят преднината на ЦСКА.

През изминалата седмица седем наши юноши на "армейците" бяха проектонационали, като лагерът се проведе в Национална футболна база "Бояна". Иван Маринов, Мартин Влавски, Кирил Великов, Йоан Лозанов, Георги Чорбаджийски, Ясен Цеков и Йоан Борносузов взеха участие в двустранна игра между проектонационалите в сряда.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Левски.

Стартов състав: Иван Маринов  (в), Кирил Великов, Мартин Влаевски, Росен Маринов, Теодор Иванов, Йоан Лозанов (к), Георги Чорбаджийски, Виктор Атанасов, Ясен Цеков, Йоан Борносузов, Павел Жабов

Резерви: Константин Касабоков (в), Даниел Янакиев, Валентин Ситнилски, Ясен Спиров, Юлиан Илиев, Николай Няголов, Александър Георгиев

Старши треньор: Атанас Борносузов

Треньор на вратарите: Ивайло Иванов