Юношите на ЦСКА до 15 години победиха Черноморец с 2:0 в мач от 17-ия кръг на Елитната група, който се игра в Бургас. "Армейците" пропуснаха няколко добри положения през първата част. Двата гола бяха отбелязани през второто полувреме от Йоан Борносузов и Георги Шаламанов, информира cska.

След успеха ЦСКА продължава да е лидер в първенството с 45 точки след 14 победи и три равенства до момента. Вторият Левски загуби с 0:2 от Септември (София) и вече изостава с 5 точки от "червените".

Следващата седмица на ЦСКА, воден от треньора Атанас Борносузов, предстоят два домакински мача - на 6 март (сряда) срещу Добруджа и на 10 март (неделя) срещу Славия.

Съставът на ЦСКА от гостуването в Бургас: Иван Маринов (в), Виктор Атанасов, Мартин Влаевски, Валентин Ситнилски, Кирил Великов, Йоан Лозанов (к), Георги Чорбаджийски, Ясен Цеков, Иван Аврамов, Йоан Борносузов, Павел Жабов
Резерви: Константин Касабоков (в), Даниел Янакиев, Юлиан Илиев, Георги Шаламанов, Николай Няголов, Ясен Спиров, Александър Георгиев