Юношите на ЦСКА до 18 години преминаха без проблем първия кръг в турнира за Купата на БФС. Тимът на Ивайло Станев победи ДИТ с 10:0. Двубоят се игра на базата в Панчарево.

„Червените“ поведоха в 9-та минута след гол на Радослав Илиев. В 23-та Емануил Личев удвои за ЦСКА, а в последните 6 минути на първото полувреме паднаха нови две попадения - техни автори бяха Александър Иванов и Жулиан Манолов.

След почивката „армейците“ продължиха пълната си доминация в мача и реализираха още шест гола. Борислав Будинов вкара за 5:0, а с първото си докосване в мача влезлият като резерва Асен Дончев се разписа с глава за 6:0.

Седмият гол в мача беше реализиран от дузпа - Будинов стреля точно от 11-те метра, след като наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу Дончев. Защитникът Милен Манчев отбеляза осмото попадение в мача, а дебютантът в състава на ЦСКА Борислав Борисов вкара два гола за крайното 10:0.

Днес ще стане ясен следващият съперник на ЦСКА U18 в турнира за Купата на БФС.