Юношите на ЦСКА до 19 години победиха Монтана с класическото 3:0 в мач от 13-ия кръг на Елитната група, който се игра на базата в Панчарево.

И трите попадения бяха реализирани през първото полувреме. В третата минута Борислав Будинов откри резултата след асистенция на Огнян Николов. Отново Будинов беше точен в 22-ата минута. В 40-ата минута Асен Дончев направи 3:0.

Трима юноши на ЦСКА - Валентин Антов, Никола Борисов и Митко Митков, бяха повикани от селекционера на България U19 Ангел Стойков в разширения състав на отбора за предстоящите европейски квалификации, пише cska.bg. "Лъвчетата" ще се изправят срещу Румъния (14 ноември), Гърция (17 ноември) и Гибралтар (20 ноември) на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

След паузата за националните отбори ЦСКА е домакин на Черно море. Двубоят е насрочен за 24 ноември от 14:00 часа.

В друг мач от 13-ия кръг Лудогорец взе само точка от Дунав в Русе - 0:0. Лидерът Черно море спечели с 2:0 домакинството си на Пирин (Благоевград) и събра 32 точки. ЦСКА и Лудогорец, които имат по 27, допълват Топ 3. С по 26 точки следват Берое и Септември (София).

Седмият във временното класиране Славия срази с категоричното 15:1 аутсайдера Сливен и събра 21 точки, с колкото е и Левски. В този кръг талантите от "Герена" измъкнаха минимален успех с 1:0 при гостуването на Янтра 1919 (Габрово).

Съставът на ЦСКА: Борис Груев, Джулио Чарлов, Никола Борисов, Милен Манчев, Адриан Гиргинов, Йоан Бауренски, Жулиан Манолов, Огнян Николов, Асен Дончев, Андрей Йорданов, Борислав Будинов
Резерви: Валентин Обретенов, Димитър Жабов, Христо Панчев, Митко Митков, Александър Иванов, Росен Петров, Радослав Илиев
Старши треньори: Ивайло Станев и Даниел Моралес
Треньор на вратарите: Ивайло Иванов