ЦСКА победи Левски с 4:1 в мач от XXII кръг на първенството. Така тимът, воден от Атанас Борносузов, продължава без грешна стъпка през сезона - 21 победи в 21 двубоя.

Срещата се игра на базата в Панчарево, като ЦСКА поведе още в 3-та минута, когато точен беше Павел Жабов.

В 16-та минута Левски остана с човек по-малко, след като техен футболист удари с глава Борносузов и получи директен червен картон.

Борносузов отбеляза за 2:0 в полза на "червените" в 48-та минута, а две по-късно "сините" върнаха едно попадение от дузпа. В 61-та Георги Чорбаджийски направи резултата 3:1. Борносузов реализира второ попадение в 68-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Кирил Великов, за да оформи крайното 4:1.

Двата отбора ще спорят за Купата на БФС на 24 април. Финалът ще се играе на стадион "Витоша" в Бистрица от 17:00 часа.

ЦСКА - Левски 4:1
Голмайстори: Йоан Борносузов (2), Павел Жабов, Георги Чорбаджийски

Състав на ЦСКА: 1. Иван Маринов (в), 3. Габриел Александров, 5. Валентин Ситнилски (к), 4. Мартин Влаевски, 6. Николай Няголов, 13. Йоан Лозанов, 10. Георги Чорбаджийски, 8. Виктор Атанасов, 7. Ясен Цеков, 11. Павел Жабов, 9. Йоан Борносузов

Резерви: 23. Милен Младенов (в), 21. Александър Георгиев, 17. Георги Шаламанов, 15. Александър Божков, 16. Кирил Великов, 19. Васил Найденов, 20. Ясен Спиров

Старши треньор: Атанас Борносузов