ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

ЦСКА победи Миньор Перник с 6:0 в контрола на базата на "червените" в Панчарево. Срещата трябваше да задържи играчите на Саша Илич във форма преди двубоя с Гигант (Съединение) за Купата на България идната събота.

Гостите от Перник първи имаха възможност да обстрелват една от двете врати, но шутът на Йосифов в 10-ата минута не затрудни Евтимов. Минути по-късно ЦСКА отвърна  и Гартсес бе изведен сам срещу Колев, но пропусна.

Малко преди да изтече половин час игра Минков се размина с хубаво центриране на Вион. Минути по-късно ЦСКА поведе с гол на Марселиньо Кареасо, който получи хубав пас от Бисмарк Чарлс.

Тибо Вион пропусна още една добра възможност за ЦСКА до края на първата част, но стреля във вратаря от фаул.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

През втората част ЦСКА се развихри и вкара три гола за четвърт час.

"Червените" удвоиха с гол на Браян Морено в 60-ата минута. Колумбиецът получи страхотен извеждащ пас от Вион, преодоля вратаря на перничани и само насочи топката в опразнената врата.

Само четири минути след гола на Морено и Гарсес намери мрежата за 3:0. Бразилецът навлезе отдясно към наказателното поле и опита двойно подаване, което не се получи. С щастлив рикошет топката се озова отново у него и останал сам срещу стража на Миньор не сбърка.

Назон направи 4:0 около 20 минути преди края на редовното време, когато пресече пас на бранител жълто към вратаря Колев. Хаитянинът излъга стража и също като Морено при втория гол, само търкулна топката във вратата.

Петият гол във вратата на Миньор падна в 81-ата минута. Тогава Венци Василев засече нескопосано центриране отляво на Минков и заби топката в собствената си врата.

Минути преди края ЦСКА вкара шести гол, дело на Амос Юга, който оформи крайния резултат - 6:0.

ЦСКА - МИНЬОР 6:0
1:0 Марселиньо Кареасо (31'), 2:0 Браян Морено (60'), 3:0 Маурисио Гарсес (66'), 4:0 Дюкенс Назон (74'), 5:0 Венцислав Василев (81' автогол), 6:0 Амос Юга (85')

ЦСКА София (Bul)ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 27. Маурисио Гарсез, 21. Амос Юга, 4. Мено Кох, 5. Брадли де Нойер, 13. Галин Минков, 26. Марселино Кареасо, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион, 17. Бисмарк Чарлс, 28. Браян Морено
Резерви: 1. Густаво Бусато, 7. Джонатан Линдсет, 9. Дюкенс Назон

Миньор Перник (Bul)Миньор (Перник): 91. Никола Колев, 8. Кристиян Слишков, 3. Антон Славчев, 24. Георги Купенов, 22. Ивайло Иванов, 5. Веселин Васев, 17. Мартин Петков, 8. Георги Ангелов, 10. Борис Тютюков, 19. Християн Казаков, 7. Калоян Йосифов
Резерви: 12. Ивайло Петров, 21. Венцислав Василев, 23. Осман Дембеле, 18. Стелиан Георгиев, 16. Мартин Иванов, 14. Адриан Иванов, 15. Александър Петров, 25. Стивън Кирилов, 20. Божидар Томовски