Родният ЦСКА попадна в интересна класация, сътворена от УЕФА. Тя касае и голямата звезда на Монако Радамел Фалкао.

От европейската футболна централа направиха подробна статистика за бившия нападател на Манчестър Юнайтед, Челси, Атлетико (Мадрид) и Порто, като тя се отнася за "жертвите" на колумбиеца в Европа. Сред тях попада и българският гранд, който се срещна с неговия Порто преди 8 години в групите на Лига Европа.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Във въпросните две срещи Радамел Фалкао вкара веднъж и това прави "армейците" една от "жертвите" му. Голът падна в София при успеха с 1:0, но интересното в случая е, че бе от засада. Срещата в Португалия пък завърши при 3:1 за домакините, като Фалкао не бе сред голмайсторите. Тогава за "драконите" се разписаха звезди като Николас Отаменди, Хамес Родригес и Рубен Микаел. За ЦСКА бе вкарал Спас Делев в началото на второто полувреме, правейки 1:1.

Цялата класация на УЕФА, касаеща всички отбори, на които Фалкао е отбелязал в Европа:

АПОЕЛ (Никозия) - 2 мача, 117 минути игра, 1 гол, средно по 117 минути на гол

Арсенал - 2 мача, 180 минути игра, 1 гол, средно по 180 минути на гол

Атлетик (Билбао) - 1 мач, 90 минути игра, 2 гола, средно по 45 минути на гол

Атлетико (Мадрид) - 3 мача, 248 минути игра, 2 гола, средно по 124 минути на гол

Бешикташ - 5 мача, 395 минути игра, 4 гола, средно по 98 минути и 45 секунди на гол

Брага - 1 мач, 90 минути игра, 1 гол, средно по 90 минути на гол

Селтик - 2 мача, 113 минути игра, 1 гол, средно по 113 минути на гол

Челси - 3 мача, 213 минути игра, 3 гола, средно по 105 минути и 30 секунди на гол

ЦСКА Москва - 3 мача, 241 минути игра, 2 гола, средно по 120 минути и 30 секунди на гол

ЦСКА СОФИЯ - 2 мача, 132 минути игра, 1 гол, средно по 116 минути на гол

Борусия (Дортмунд) - 3 мача, 242 минути игра, 1 гол, средно по 242 минути на гол

Фенербахче - 2 мача, 134 минути игра, 2 гола, средно по 67 минути на гол

Генк - 2 мача, 138 минути игра, 1 гол, средно по 138 минути на гол

Хановер 96 - 2 мача, 180 минути игра, 2 гола, средно по 90 минути на гол

Лацио - 2 мача, 119 минути игра, 2 гола, средно по 59 минути и 30 секунди на гол

Лайпциг - 2 мача, 179 минути игра, 1 гол, средно по 179 минути на гол

Порто -    2 мача, 114 минути игра, 1 гол, средно по 114 минути на гол

Рапид Виена - 2    мача, 168 минути игра, 4 гола, средно по 42 минути за гол

Рен - 2 мача, 180 минути игра, 1 гол, средно по 180 минути на гол

Рубин Казан - 2 мача, 180 минути игра, 1 гол, средно по 180 минути на гол

Спартак (Москва) - 2 мача, 162 минути игра, 4 гола, средно по 40 минути и 30 секунди на гол