ЦСКА използва официалния си сайт, за да поздрави бившия нападател на клуба Стефан Драганов. Днес Чоната става на 53 години. „Червените“ му пожелават много здраве, щастие и професионални успехи.

"Армейци, днес бившият футболист на ЦСКА Стефан Драганов празнува своя 53-и рожден ден. Той е шампион с тима ни през 1992 година, а през 1993 г. печели Купата на България с ЦСКА. В периода 1991-1993 г. нападателят изиграва 50 мача, в които отбелязва 29 гола. Пожелаваме му много здраве, късмет и успехи!", написаха от "Армията" на сайта си cska.bg.

Известният с прякора си Чоната нападател дойде в ЦСКА през 1991 година от Локомотив (Пловдив). В периода, в който Драганов беше част от "армейците", играеше заедно с Красимир Безински, Кирил Метков, Анатоли Нанков, Ивайло Андонов.

Стефан Драганов записа и гол във вечното дерби - при успеха с 3:1 над Левски на 17 октомври 1992 година. Тогава Метков вкарва две попадения във вратата на "сините", а Чоната оформя крайния резултат от дузпа в 82-ата минута.

От години пловдивчанинът се занимава с подрастващи в САЩ, където има и футболна академия.