Прогнозите на Рени Камберова и Кирил Николов-Дизела за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

ЦСКА победи Левски с 3:1 в двубой от 31-ия кръг на еfbet Лига и вече няма загуба от вечния съперник в пети пореден мач. Успехът за "армейците" е втори в рамките на последните три седмици след 2:0 на 7 април.

Срещата започна с размяна на положения пред двете врати, но без точен удар. След четвърт час игра "сините" пропиляха две добри възможности в рамките на минута, но изстрел на Ел Джемили попадна в гредата, а този на Рикардиньо покрай вратата.

ЦСКА поведе в 25-ата минута, когато Улаус Скаршем се възползва от пас към Каранга и отблизо насочи топката във вратата за 1:0. Минута по-късно вратарят на Левски Пламен Андреев трябваше да се намесва при удар от дистанция на Линдсет.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Десет минути след първия гол ЦСКА стигна до втори, благодарение на норвежка комбинация между Улаус Скаршем и Джонатан Линдсет, завършила с неспасяем удар за 2:0.

В самия край на първата част Фабио Лима опита да върне топката към Пламен Андреев, Марселино Кареасо пресече паса, преодоля вратаря на "сините" и се разписа на празна врата - 3:0.

На полувремето ултраси на Левски освиркаха бурно играчите, треньора и собственика на клуба, като издигнаха и транспарант с текст "Срам ни е да ви гледаме!".

Извънредно в БЛИЦ! Фенове на Левски пробваха да линчуват Сираков

Левски започна втората част с двойна смяна и повишен ентусиазъм в атака, но хубав удар на Евертон Бала завърши със спасяване на Бусато. Минута по-късно стражът трябваше да отразява и шут на Ел Джемили.

Десет минути след почивката Брадли де Нойер спаси "червените", след като изби удар на Евертон Бала към опразнената врата.

Натискът на Левски даде резултат в 61-ата минута, когато Асими Фадига намали аванса на ЦСКА с гол в десния ъгъл (3:1).

Минути по-късно гол на Фернандо Каранга беше отменен заради засада.

ЦСКА е на второ място в класирането с 66 точки, докато Левски е на пета позиция с 54.

ЦСКА - ЛЕВСКИ 3:1
1:0 Улаус Скаршем (25'), 2:0 Джонатан Линдсет (35'), 3:0 Марселино Кареасо (45'), 3:1 Асими Фадига (61')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на мача.
2' Корнер пред вратата на ЦСКА, но след него не последва нищо опасно.
6' Матиас Фаетон получи на левия фланг, след което проби навътре и шутира от дистанция, но неточно.
16'  ГРЕДА! Ел Джемили намери топката в наказателното поле и след рикошет тя полетя застрашително към левия ъгъл на Бусато, но вратарят на ЦСКА плонжира и я отби в гредата!
17' Нов шанс за Левски! Рикардиньо стреля в обратния ъгъл, но покрай вратата.
25'  ГООООЛ за ЦСКА! Центриране отляво на Сейни Санянг към Каранга попадна у Улаус Скаршем, който без да се бави прати топката във вратата.
27' Хубав параболичен удар на Линдсет, но Пламен Андреев плонжира и изби.
35'  ГООООЛ за ЦСКА! Улаус Скаршем достигна до подаване в наказателното поле, овладя топката и я върна към връхлитащия Джонатан Линдсет, който разстреля Андреев за 2:0.
45'  ГООООЛ за ЦСКА! Грешка на Фабио Лима в отбраната на Левски, топката попадна у Марселино Кареасо, който преодоля излезлия напред Андреев и търкулна топката в опразнената му врата.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
47' Силен изстрел на Евертон Бала, но Густаво Бусато спаси.
48' Нов удар към вратата на ЦСКА! Ел Джемили стреля, но отново без резултат.
55' Страхотен шанс за Левски! Евертон финтира Бусато и защитник на ЦСКА, след което отправи топката към опразнената врата, но Брадли де Нойер успя да избие с глава.
58' Нов шанс за Левски, Бусато спасява.
61'  ГООООЛ за Левски! Асими Фадига получи топката на далечната греда и я прати в обратния на Бусато ъгъл за 3:1.
63'  ОТМЕНЕН ГОЛ! Фернандо Каранга получи топката в наказателното поле и разстреля Андреев, но има сигнал за засада! Попадението няма да бъде признато.
71' Сблъсък между Пламен Андреев и Фернандо Каранга пред вратата на Левски! Няма нарушение.
79' Вратарят на Левски увисна при центриране на далечната греда, Амос Юга опита удар с глава, но неточно.
90+4' Край на мача!

ЦСКА София ЦСКА: 1. Густаво Бусато - 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба, 2. Юрген Матай (К) , 3. Сайней Санянг  (53'  5. Брадли Де Нойер)-  21. Амос Юга - 26. Марселино Кареасо , 7. Улаус Скаршем - 10. Джонатан Линдсет  (65'  14. Тобиас Хайнц)- 9. Фернандо Каранга , 11. Матиас Фаетон
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 6. Християн Петров, 16. Георги Чорбаджийски, 8. Станислав Шопов,  22. Енес Махмутович, 23. Илиан Антонов, 30. Данило Асприля
Треньор: Стамен Белчев

Левски СофияЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев - 5. Келиан Ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров (46' 22. Патрик-Габриел Галчев) , 33. Хосе Кордоба , 6. Цунами (К) - 8. Карлос Охене, 23. Патрик Мислович (84'  20. Асен Чандъров)- 7. Фабио Лима (46' 17. Евертон Бала), 11. Джавад Ел Джемили, 88. Марин Петков (53'  97. Адими Фадига )  - 9. Рикардиньо
Резерви13. Николай Михайлов, 10. Асен Митков, 19. Билал Бари, 24. Хоакин Фернандес
Треньор: Николай Костов

Съдия: Георги Кабаков
Стадион: "Васил Левски", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР