ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Карина Караньотова и Христина Христова в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

ЦСКА победи Ботев (Враца) с 2:0 като гост в двубой от шестия кръг на efbet Лига. Така "червените" стигнаха до първи успех  под ръководството на завърналия се начело Нестор Ел Маестро, който записа две поражения и хикс досега.

Срещата започна с активна игра на домакините, които бяха попарени още в шестата минута. При контраатака Жираир Шагоян се измъкна по дясното крило и подаде към Дюкенс Назон, разписал се отблизо за 1:0 с първия си гол за този сезон.

По-малко от десет минути след това Браян Переа прати топката във вратата на ЦСКА, но попадението му не бе признато заради засада.

ЦСКА можеше да удвои преднината си в 26-ата минута след комбинация между Дюкенс Назон и Тобиас Хайнц, завършила с отразен удар в долния ляв ъгъл на вратата на Федерико Рубио.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Ботев показа зъби в 34-ата минута и удар с глава на Браян Переа можеше да доведе до равенство, ако не бе намесата на Густаво Бусато.

Малко след това и колегата му Федерико Рубио трябваше да спасява вратата си след изстрел на Шагоян.

Началото на втората част предложи по един опасен удар за двата тима, но Спас Георгиев и Матиас Фаетон не намериха целта.

След час игра ЦСКА можеше да реши всичко, но Дюкенс Назон и Станислав Шопов пропуснаха две възможности в рамките на секунди.

В следващите минути атаките се редуваха и към двете врати, но не се стигна до гол.

ЦСКА все пак стигна до комфортен аванс в края на срещата, след като Тобиас Хайнц се възползва от отбита топка и на празна врата вкара за крайното 2:0.

Победата изкачи ЦСКА до седмата позиция в класирането, докато Ботев (Враца) остава на 13-а позиция с 3 точки.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЦСКА 0:2
0:1 Дюкенс Назон (6'), 0:2 Тобиас Хайнц (84')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
6'  ГОООООЛ за ЦСКА! Шагоян се измъкна по дясното крило и пусна топката към връхлитащия Дюкенс Назон, който се разписа за 1:0 с удар отблизо.
13'  ОТМЕНЕН ГОЛ! Браян Переа изскочи сам срещу Густаво Бусато и го преодоля, но попадението му няма да бъде признато заради засада.
26'  Страхотен шанс за ЦСКА! Назон овладя топката на границата на наказателното поле, намери Тобиас Хайнц, който стреля веднага. Ударът му в долния ляв ъгъл обаче бе отразен от вратаря на врачани.
34'  Чудесна възможност за Ботев (Враца)! Браян Переа отправи коварен удар с глава, но в обсега на Бусато, който успя да отбие топката.
36'  Хубав удар на Шагоян към вратата на Ботев, но Федерико Рубио се справи.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
50' Спас Георгиев получи топката в наказателното поле на ЦСКА, но разочарова с удара си.
51' ЦСКА отвърна с контраатака и удар на Матиас Фаетон, но над вратата.
60' ​ Какъв пропуск на ЦСКА! Удар на Дюкенс Назон бе спасен от вратаря на Ботев (Враца), а при последвалата добавка Станислав Шопов прати топката над вратата.
70' Хубав удар на Момчил Цветанов, но над вратата на ЦСКА.
79' Шанс за ЦСКА! Тобиас Хайнц стреля по тревата, но вратарят на Ботев се справи.
84'  ГООООЛ за ЦСКА!  Чавдар Ивайлов сгреши в половината на Ботев (Враца), Назон му отне топката и стреля. Ударът му бе отбит от вратаря на домакините, но при последвалата добавка Тобиас Хайнц се разписа в опразнената врата.
90+3' Край на мача.

Ботев Враца БОТЕВ (ВР): 34. Федерико Рубио, 3. Луиз Соарес, 7. Момчил Цветанов, 9. Даниел Генов (65 11. Жан Пиер Да Силва) , 17. Чавдар Ивайлов – К (85  18. Диого Барбоса), 19. Браян Переа, 20. Мартин Христов, 28. Едуардо Кунде, 10. Спас Георгиев , 16. Красимир Тодоров (65  14. Марко Мажуга), 77. Стефан Велев (85  24. Мартин Смоленски)
Резерви: 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 23. Браян Мендоса, 22. Петър Кепов, 88. Иван Нешков
Треньор: Даниел Моралес

ЦСКА София ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров , 13. Браян Кордоба, 7. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон (90+1  16. Георги Чорбаджийски), 15. Тибо Вион, 14. Тобиас Хайнц – К , 3. Сейни Санянг, 10. Жираир Шагоян (88 24. Марк-Емилио Иванов) , 9. Дюкенс Назон  (88  29. Майкъл Естрада), 8. Станислав Шопов (80  27. Лазар Туфегджич)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 19. Иван Турицов, , 22. Енес Махмутович
Треньор: Нестор Ел Маестро

Съдия: Георги Кабаков
Стадион: "Христо Ботев", Враца
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР