ЦСКА победи с 1:0 Поморие в контролна среща, която се игра в Стралджа. Единственото попадение бе дело на Али Соу в 67-ата минута. Треньорът на "червените" Люпко Петрович даде шанс от първата минута на голяма част от резервните си играчи. Рубен Пинто, който бе изпаднал в немилост през последния месец, бе титуляр, а също така и младият Асен Дончев.

На вратата бе Бусато, който се намеси отлично и спаси сигурен гол още в 3-ата минута. Тони Уот пък направи фрапантен пропуск малко по-късно, като не успя да уцели вратата излязъл сам срещу стража на Поморие.

Двата отбора показаха отворен футбол и положения не липсваха и пред двете врати. В 32-ата минута отново Уот не успя да реализира излязъл сам срещу вратаря на Поморие.

След почивката темпото на игра спадна, а с него намаляха и интересните положения пред двете врати. Али Соу се появи в игра и успя да раздвижи "червената" атака. Именно той вкара в 67-ата минута единственото положение, след като засече с глава центриране.

По подобие на Тони Уот и Соу не успя да вкара сам срещу вратаря на Поморие. До края "червените" създадоха още няколко положения, но не реализираха второ попадение.

Състав на ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 27. Асен Дончев, 11. Петър Занев (к), 24. Нуно Томаш, 18. Брадли Мазику, 6. Рубен Пинто, 14. Вив Соломон-Отабор, 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери, 10. Евандро, 9. Тони Уот
Резерви: 12. Илия Шаламанов, 25. Раул Албентоса, 20. Тиаго Родригес, 16. Жанио Бикел, 4. Йоан Бауренски, 29. Христо Панчев, 2. Кристиян Атанасов, 22. Али Соу

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020