ЦСКА спечели с класическото 3:0 гостуването си в Гоце Делчев на местния Пирин в изтеглен мач от 33-ия кръг на Югозападната "В" група. По този начин "червените" се върнаха на победния път, след като в предишната си среща направиха изненадващо 2:2 със Сливнишки герой на Националния стадион "Васил Левски".

Трите точки за ЦСКА в Гоце Делчев дойдоха след голове на Самир Аясс в 16-ата минута, автогол на Георги Самокишев в 28-ата и попадение от дузпа на Костадин Хазуров в 59-ата.

При гостуването на Пирин избраниците на Христо Янев не бяха чак толкова убедителни и на няколко пъти позволиха на домакините сериозно да застрашат Анатоли Господинов. Първият шанс в мача беше именно за неврокопчани. В 10-ата минута Георги Калайджиев като по чудо не откри резултата. Това обаче направи Самир Аясс, който даде преднина на ЦСКА в 16-ата минута. Халфът на гостите от столицата отбеляза отблизо с глава след центриране от дълбочина на Борис Галчев - 0:1.

В 28-ата "армейците" удвоиха своя аванс. Момчил Цветанов центрира отляво към намиращия се на задната греда Борис Галчев. Капитанът на ЦСКА стреля отблизо, стражът Шоколарев изби, последва нов шут на футболист на гостите и след рикошет в крака на Георги Самокишев топката навести домакинската врата за втори път - 0:2.

Втората част започна с отлично изпълнение на фаул от Калайджиев и още по-добра намеса на Господинов, който спаси топката, която летеше под гредата. В 59-ата минута Мехмерски сътвори невероятна глупост, играейки с ръка като волейболист при центриране от корнер и реферът Бисер Никифоров отсъди дузпа, която Костадин Хазуров реализира за 0:3.

Минута по-късно домакините пропуснаха нов шанс. Този път Джамджиев не успя да вкара, след като се озова очи в очи с Господинов.

В 75-ата минута домакините сътвориха нов куриоз. Адемов хвърли тъч към своя вратар Шоколарев, който се подхлъзна и топката влезе в мрежата на Пирин. Гол обаче не бе зачетен, тъй като по правилник в такава ситуация се отсъжда ъглов удар в полза на противника.

До края домакините опитаха да вкарат поне почетен гол, но първо Господинов спаси опасен изстрел от фаул на Самокишев, а в заключителните секунди Джамджиев пропусна.

Следващият мач на ЦСКА е в неделя от 18 часа срещу Балкан (Варвара).

ПИРИН (Гоце Делчев) - ЦСКА 0:3
0:1 Самир Аясс (16), 0:2 Георги Самокишев (28-автогол), 0:3 Костадин Хазуров (59-дузпа)

Двубоят по минути с БЛИЦ
10 - ОПАСНО! Домакините пропуснаха отличен шанс за откриване на резултата. Георги Калайджиев преодоля Чорбаджийски и Йордан Йорданов в наказателното поле на ЦСКА, след което стреля високо над вратата.
13 - Ибраим Мехмерски от Пирин засече с глава, Чорбаджийски блокира.
16 -  ГОООЛ! ЦСКА открива резултата при първата си опасност в мача - 0:1! Самир Аясс отбеляза отблизо с глава след центриране от дълбочина на Борис Галчев.
27 - Шоколарев спасява удар на Чорбаджийски.
28 -  ГОООЛ! Георги Самокишев си отбелязва автогол - 0:2! Момчил Цветанов центрира отляво, Галчев засече, но Шоколарев изби, след което се получи рикошет в Самокишев и топката влетя в мрежата му.
45 - Край на първото полувреме.
------------------
58 - Дузпа за ЦСКА и жълт картон за Мехремски, който игра с ръка във вратарското поле на Пирин.
59 -  ГОООЛ! Костадин Хазуров бележи - 0:3! Голмайсторът на "червените" стреля силно до дясната греда, а макар Шоколарев да усети посоката, нямаше шанс да отрази.
61 - ОПАСНО!
Джамджиев се озова сам срещу Анатоли Господинов и стреля, но вратарят на ЦСКА се намеси отлично и спаси с една ръка.
75 - Куриозен момент! Адемов хвърли тъч към своя вратар Шоколарев, който се подхлъзна и топката влезе в мрежата на Пирин. Гол обаче не бе зачетен, тъй като по правилник в такава ситуация се отсъжда ъглов удар в полза на противника.
84 - ОТМЕНЕН ГОЛ! Хазуров вкара, но е маркирана засада.
86 - ОПАСНО! Господинов спасява силен изстрел на Самокишев.