ЦСКА започна с победа контролните мачове от лятната подготовка. На терена в Тетевен "червените" победиха с 3:0 Локомотив (Горна Оряховица), а точни бяха Али Соу и Жанио Бикел. Виктор Василев пък си отбеляза автогол.

От новите попълнения в ЦСКА стартираха Петър Занев, Диего Фабрини и Тони Уот. Младокът Митко Митков също бе титуляр. На резервната скамейка бяха част от основните играчи, както и каращият проби сърбин Стефан Дурич. Бусато, Денис Давидов и Греъм Кери също бяха оставени извън титулярните единадесет. Всички те обаче се появиха в игра през второто полувреме.

Първият удар в очертанията бе отправен от Стойчо Атанасов, но попадна право в ръцете на Василев. Последваха скучни минути почти до края на полувремето. Играчите на Локо имаха възможност да отбележат, но ударът на Иван Михайлов от близко разстояние профуча до гредата.

В 25-та минута бразилският вратар Густаво Бусато замени Витаутас Черниаускас.

От страна на ЦСКА Нуно Томаш засече с глава центриране от корнер в 43-ата минута, но топката се заби в земята и бе уловена от Василев.

На старта на второто полувреме в игра се появиха Иван Митрев, Пламен Гълъбов, Жеферсон, Денис Давидов, Тиаго Родригес, Стефан Дурич и Али Соу, а почивка получиха Занев, Чорбаджийски, Митков, Атанасов, Фабрини, Евандро и Уот. Дебют записа и Илия Шаламанов в 55-та минута.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

След почивката играчите на Добри Митов се активизираха, а затова повлия и направените смени. Жеферсон стреля опасно от фаул, но вратарят на Локо показа отличен рефлекс и изби. В 56-ата минута обаче ЦСКА успя да отбележи. Топката бе центрирана към Али Соу, който от 3-4 метра с глава вкара за 1:0.

ЦСКА взе изцяло инициативата и положенията пред вратата на Локо зачестиха. Стефан Дурич на два пъти имаше отлични възможности да реализира, но първо стреля в аут, а след това не успя да овладее добре топката изведен сам срещу вратаря.

ЦСКА вкара втори гол в 79-ата минута. Бикел получи отличен пас от Денис Давидов пред вратата и от няколко метра не остави шансове на стража на Локо - 2:0. Руснакът впечатли с технично отиграване и двойно подаване, преди да поднесе топката на своя съотборник.

След няколко минути "червените" оформиха крайното 3:0. Топката бе центрирана по земя пред вратата на Локо, а в опита си да я изчисти Василев си вкара неспасяем автогол.

На играчите предстои ден почивка, а в четвъртък сутрин ЦСКА заминава на 2-седмичен подготвителен лагер в Австрия.

ЦСКА - Локо (ГО) 3:0
1:0 Али Соу (56), 2:0 Жанио Бикел (79), 3:0 Виктор Василев (84-авт)

Съставите:
ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 11. Петър Занев, 25.  Нуно Томаш, 26. Валентин Антов, 16. Жанио Бикел, 21. Диего Фабрини, 10. Евандро, 23. Митко Митков, 9. Тони Уот
Резерви: 12. Густаво Бусато, 1. Илия Шаламанов, 3. Жеферсон Телес, 5. Николай Бодуров, 28. Пламен Гълъбов, 6. Рубен Пинто, 7. Денис Давидов, 8. Едвин Джеси, 14. Греъм Кери, 17. Енрике Рафаел, 24. Стефан Дурич, 18. Мартин Смоленски, 20. Тиаго Родригес, 21. Али Соу
Треньор: Добромир Митов

Локомотив ГО: 31. Ивайло Василев, 22. Емиин Ахмед, 23. Ивайло Тодоров (к), 5. Михаил Минков, 21. Атанас Фиданин, 10. Мартин Данов, 11. Сава Савов, 20. Жан Пехливанов, 4. Калоян Стефанов, 19. Димитър Юруков, 16. Иван Михайлов
Резерви: 77. Мартин Сандов, 8. Стиван Славков, 33. Зехнур Чаушев, 17. Атанас Пашалиев, 27. Виктор Василев, 9. Кристиян Райчев, 18. Петър Чалъков, 24. Йоан Николов, 6. Ростислав Дончев, 7. Иван Гюров
Треньор: Красимир Мечев