ЦСКА победи казахстанския Каспий с 4:0 в първата си контрола за новата година. Проверката се игра на терена на комплекса в "Aqua Sports Center Side" в Анталия (Турция), където "армейците" са отседнали, а впечатление направи завръщането на Божидар Чорбаджийски и Едвин Джеси, които бяха титуляри през първата част.

ЦСКА можеше да открие резултата още в първите минути, но удар на Тиаго премина встрани от вратата. След четвърт час игра и новакът в казахстанския елит можеше да вкара, но Хайрулин стреля в аут, останал сам срещу Черниаускас.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Последваха минути на игра в центъра на терена, преди ЦСКА да изригне с два гола на Али Соу в 35-ата и 39-ата минута. Нападателят на "червените" първо се разписа сам срещу вратаря, а след това прати топката в мрежата с глава след центриране на Джеси отляво.

През втората част треньорът на ЦСКА Милош Крушчич заложи на различни 11 на терена, а десет минути след подновяването на играта Евандро изведе Давидов сам срещу вратаря, но руснакът стреля в тялото му.

ЦСКА нанесе нов бърз двоен удар и с две попадения в 61-ата и 68-ата минута поведе с 4:0. Първо Раул Албентоса засече топката от корнер, а след това бранителят на Каспий Набиханов си отбеляза автогол при опит да избие удар на Греъм Кери.

"Армейците" можеха да вкарат и пети гол, но Томи Юрич стреля в аут в 72-ата минута след самостоятелен пробив и изстрел сам срещу вратаря. До края нямаше особено интересни моменти, с изключение на пряк свободен удар, който вратарят на ЦСКА Бусато спаси.

ЦСКА - КАСПИЙ 4:0
1:0 Али Соу (35'), 2:0 Али Соу (39'), 3:0 Раул Албентоса (61'), 4:0 Набиханов (68' авт.)

Стартов състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 28. Пламен Гълъбов, 4. Божидар Чорбаджийски, 11. Петър Занев (к), 18. Брадли Мазику, 6. Рубен Пинто, 15. Кристиян Малинов, 23. Едвин Джеси, 14. Вив Соломон-Отабор, 20. Тиаго Родригес, 22. Али Соу
Тимът през второто полувреме: 13. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 25. Раул Албентоса (к), 24. Нуно Томаш, 8 Греъм Кери, 26. Валентин Антов, 16. Жанио Бикел, 10. Евандро, 21. Томи Юрич, 5. Ахмед Ахмедов, 7. Денис Давидов

КАСПИЙ: 99. Хушчанка, 20. Жанишбайев, 23. Набиханов, 13. Сахалбайев, 32. Шестаков, 9. Татибайев, 34. Мурзабеков, 2. Воротников, 98. Анюкевич, 8. Хайрулин, 5. Габишев
Резерви: 1. Айазбаев, 35. Муханов, 10. Арменов, 15. Березов, 45. Горопевчек, 4. Кадрибайев, 7. Кабилан, 14. Косилимкос, 24. Йованович, 17. Бранко

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020