Юношите на ЦСКА до 16 години завършиха 1:1 при визитата си от първия кръг на Пирин 2001 в Благоевград.

И двете попадения паднаха през първото полувреме, като "армейците" поведоха след гол на Димитър Михайлов. Малко преди почивката домакините от Пирин 2001 изравниха, като при този резултат приключи срещата.

Момчетата на Сашо Борисов имаха няколко изгодни положения през втората част, но не успяха да ги реализират.

В следващия кръг ЦСКА е домакин на Локомотив (София), а срещата е на 10 септември.

Съставът на ЦСКА: Илия Шаламанов (в), Георги Юруков, Крум Николов, Стефан Димитров, Димитър Жабов, Иван Иванов, Митко Русанов, Христо Панчев, Радостин Стоилов, Димитър Михайлов, Михаил Ангелов
Резерви: Майкъл Георгиев (в), Марио Попов, Атанас Няголов, Митко Митков, Алекс Нинов, Марио Гуглин, Георги Тафраджиев