ЦСКА победи с 2:0 Струмска слава в последната си контрола преди старта на пролетния дял от родното първенство. "Червените" надделяха с попадения на новото попълнение Стефано Белтраме и Рубен Пинто, а след седмица се изправят срещу Левски. Срещата със Струмска слава завърши с меле между играчите на двата тима. Футболист на гостите направи грубо нарушение, а възпитаниците на Милош Крушчич реагираха бурно на действията му.

Непосредствено преди срещата червените представиха отбора за новия сезон. Сред тях бяха двете нови попълнения Ахмед Ахмедов и Стефано Белтраме, а също така завърналите се от наем Божидар Чорбаджийски и Едвин Джеси.

Winbet - победата е емоция! (18+)

ЦСКА взе инициативата още в началото на двубоя, но първият удар към вратата на съперника бе едва към 20-ата минута. Постепенно положенията започнаха да се редят. Али Соу стреля с глава в аут, но малко по бе в основата на първото попадение. Нападателят комбинира с Евандро, а топката стигна до Белтраме, който с удар от 10-ина метра реализира на рождения си ден.

Пет минути след почивката "червените" изпуснаха отлична възможност да удвоят, но Соу не успя да реализира озовал се сам срещу вратаря на втородивизионния тим.
В 72-ата минута резервата Ахмед Ахмедов излезе сам срещу вратаря след пас на Енрике, но стреля в тялото на стража.

В 78-ата минута Ахмедов бе фаулиран в наказателното поле на гостите, а Рубен Пинто реализира от бялата точка и оформи крайното 2:0.

Минути преди края на срещата двата тима се сдърпаха сериозно след нарушение, а дори Али Соу от резервната скамейка нахлу на терена, за да търси сметка на играч на Струмска слава. Страстите бързо се успокоиха и след малко съдията даде край на срещата.

ЦСКА - СТРУМСКА СЛАВА 2:0
1:0 Стефано Белтраме (44), 2:0 Рубен Пинто (79-дузпа)

ЦСКА: 30. Бусато (46-Черниаускас), 28. Гълъбов, 18. Мазику, 11. Занев, 26. Антов (46-Пинто), 19. Турицов, 24. Белтраме, 21. Джеси (57-Отабор), 15. Малинов, 10. Евандро, 22. Али Соу (в 62-ата минута се появиха: Чорбаджийски, Давидов, Кери, Енрике, Ахмедов, Жеферсон)

БЛИЦ представя: Зимна подготовка 2020
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020