ЦСКА победи Вихрен (Сандански) с класическото 3:0 в последната си контрола преди старта на сезона. На 9 юли "червените" приемат черногорския Титоград в мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Преди днешната контрола бяха представени играчите, които ще носят екипа на "армейците" през сезона. В самата контрола пък взеха участие всички футболисти, а точни бяха Греъм Кери, Али Соу и Рубен Пинто. Това бе първо попадение на новото попълнение на ЦСКА.

Треньорът на "червените" Добромир Митов заложи на експериментален състав, а първото положение в срещата бе за Вихрен. Черниаускас се намеси обаче добре и изби в корнер.

Последваха възможности пред Кери и Тони Уот, но ударите и на двамата профучаха покрай вратата. Така се стигна до 28-ата минута, когато Кери изпълни фаул, Нуно Томаш опита да играе с топката, но не успя, а тя влезе директно във вратата на Симеон Симеонов.

Winbet -най-голямото разнообразие от пазари! (18)

Малко по-късно в игра се появи Бусато, който замени Черниаускас. Бразилецът предотврати сигурен гол в своята врата в края на първата част, след като изби с мъка хубав удар на Никола Георгиев.

На почивката Митов направи девет промени в състава на ЦСКА. Али Соу се появи на терена и бързо вкара за 2:0. Нападателят засече с красив удар центриране от левия фланг и не остави шансове на вратаря на Вихрен.

"Червените" продължиха да атакуват и следващото попадение бе въпрос на време. То дойде в 83-ата минута и бе дело на Рубен Пинто. С хубав удар от дъгата на наказателното поле португалецът не остави никакви шансове на стража на Вихрен и оформи крайното 3:0.

ЦСКА - ВИХРЕН 3:0
1:0 Греъм Кери (28), 2:0 Али Соу (53), 3:0 Рубен Пинто (83)

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 24. Нуно Томаш, 28. Пламен Гълъбов, 3. Жеферсон Телес, 15. Кристиян Малинов, 16. Жанио Бикел, 7. Денис Давидов, 8. Греъм Кери, 23. Митко Митков, 9. Тони Уот
Резерви: 13. Густаво Бусато, 11. Петър Занев, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров, 6. Рубен Пинто, 26. Валентин Антов, 18. Мартин Смоленски, 21. Диего Фабрини, 20. Тиаго Родригес, 10. Евандро,  22. Али Соу

ВИХРЕН: 99. Симеон Симеонов, 5. Димитър Калчев, 13. Атнас Димитров, 6. Даниел Златков, 11. Атанас Чепилов, 3. Валери Георгиев, 98. Иван Лазаров, 83. Милен Златков, 14. Никола Георгиев, 34. Светослав Саватов, 19. Александър Якимов
Резерви: 12. Ферди Мюмюнов, Божидар Янков, Йордан Харизанов, Евелин Георгиев, Валентин Удев, Петър Добринков, 33. Костадин Котев, 2. Боби Бориславов