ЦСКА победи с 8:1 Ботев (Враца) в среща от 27-ия кръг на Елитната група до 17 години. Мачът се игра на изкуствения терен във ВТУ "Тодор Каблешков".

"Армейците" поведоха след три минути игра, когато Мартин Смоленски се разписа, разказват от ЦСКА на клубния си сайт. Секунди преди гола той удари греда. В 16-та минута Емил Ценов нацели страничния стълб, а в 17-та Марк-Емилио Папазов удвои. В 30-та Смоленски беше точен за 3:0, а до края на първата част той отново удари греда.

В 58-та минута Даниел Иванов реaлизира дузпа, отсъдена за игра с ръка на противников състезател. Смоленски оформи хеттрика си две по-късно за 5:0. Георги Иванов вкара шестия гол за ЦСКА, а Папазов - седмия. Смоленски отбеляза четвърто си попадение в 72-та минута, а в 78-та Ботев върна един гол.

Междувременно и юношите на ЦСКА (родени 2004 година) също победиха с 8:1 Ботев (Враца). И срещата от Елитната група до 15 години се игра на изкуствения терен във ВТУ "Тодор Каблешков".

"Армейците" водеха с 4:0 на почивката след попадения на Росен Маринов, Йоан Лозанов и две на Георги Чорбаджийски. На старта на втората част Павел Жабов се разписа за 5:0, а гостите отбелязаха за 5:1 в 46-та минута. До края на срещата точни бяха Иван Аврамов, Мартин Влаевски и Ясен Цеков.

Днес "червените" заминават за Сопот, където ще участват в един от най-престижните турнири в България - "Meet the world". Надпреварата ще се проведе до неделя (9 - 12 май). Победителят ще пътува за Швеция през лятото и ще се включи в неофициалното световно клубно първенство за деца "Готия къп". Освен ЦСКА, в турнира участие ще вземат още седем отбора - Лудогорец, Славия, Черно море, Локомотив (Пловдив) Ботев (Пловдив), Берое и домакините от Металик (Сопот).