ЦСКА загуби с 0:5 от втородивизионния германски Нюрнберг в първа контрола от лагера си в Марбея (Испания), като не изигра най-добрия си мач, но имаше ситуации поне за почетен гол.

Съперникът на "червените" откри резултата в 29-ата минута, когато Феликс Лохкемпер се възползва от объркване на отбраната на ЦСКА и вкара за 1:0. Четири минути по-късно отново той удвои от воле и прати топката в мрежата за 2:0. В края на полувремето защитникът на ЦСКА Раул Албентоса скочи да бие съперник след грубо влизане при опит да изчисти топката, а няколко играчи предотвратиха мелето.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Малко преди да измине час игра двата тима направиха по няколко смени, а германците вкараха трети гол в следващата си атака, но попадението беше отменено заради засада. ЦСКА можеше да намали резултата в 62-ата минута, когато Антов открадна топката в центъра на терена, подаде я на Джеси, а той я спря на Юрич, но ударът му беше спасен. Нюрнберг стигна до трети гол в 66-ата минута, когато пробив отляво завърши с центриране, а Греъм Кери си отбеляза автогол при опита си да изчисти топката.

Това обаче не беше всичко пред вратата на влезлия като резерва Шаламанов и той получи втори гол за 4:0 в 72-ата минута. Негов автор стана Михаел Йоханес Фрай, който получи топката от Александер Фукс, елиминирал с един пас Греъм Кери и Божидар Чорбаджийски, и я прати в мрежата с бомбен шут. Пет минути преди края Ахмед Ахмедов пропиля добра възможност да намали резултата, а малко след него и Юрич пропусна отблизо. Вместо това Нюрнберг получи дузпа за фаул на Пламен Гълъбов, реализирана от Гайс за 5:0.

Мачът е първи от предвидените четири проверки в Марбея (Испания), като следващите съперници на "червените" са Шонан Белмаре (Япония) в неделя, Чонбук Хюндай Моторс (Южна Корея) в сряда (29.01.) и Яблонец (Чехия) на 1 февруари (събота). ЦСКА вече записа една победа през зимната подготовка, побеждавайки казахстанския Каспий с 4:0 в Турция на 16 януари.

ЦСКА - НЮРНБЕРГ 0:5
(0:1 Феликс Лохкемпер (29'), 0:2 Феликс Лохкемпер (33'), 0:3 Греъм Кери (66' авт.), 0:4 Михаел Фрай (72'), 0:5 Йоханес Гайс (90') дузпа)

CSKA Sofia (Bul)ЦСКА: 13. Густаво Бусато, (Витаутас Черниаускас (30'), 28. Пламен Гълъбов, 25. Раул Албентоса, 11. Петър Занев (к), 18. Брадли Мазику, 6. Рубен Пинто, 16. Жанио Бикел, 10. Евандро, 14. Вив Соломон-Отабор, 20. Тиаго Родригес, 22. Али Соу
Състав за второто полувреме (след 60'): Шаламанов, Гълъбов, Малинов, Чорбаджийски, Антов, Джеси, Давидов, Ахмедов (Тонислав Йорданов 85'), Юрич, Турицов, Кери)

БЛИЦ представя: Зимна подготовка 2020
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020