Ужасен инцидент в 70-ата минута сложи преждевременно край на най-престижната контрола от лятната подготовка на ЦСКА. "Армейците" допуснаха обрат и загубиха с 1:2 от австрийския шампион Залцбург в третата си проверка, която бе прекъсната заради загубил съзнание човек край страничната линия. Медицинските екипи му оказваха помощ в продължение на десетина минути и в крайна сметка съдията реши да сложи край на срещата, която се проведе в селцето Аниф, на 4 км южно от Залцбург. Жеферсон и Тибо Вион бяха заменени принудително по време на двубоя заради травми.

Треньорът на "червените" Саша Илич имаше много проблеми с контузени състезатели и преди мача, залагайки на любопитен титулярен състав, в който централни защитници бяха Амос Юга и Християн Петров, а на левия бек играеше Галин Минков. Атаката водеше Калоян Кръстев. Залцбург бе без националите си, а наставникът на "биковете" разчиташе на 9 футболисти, които са на 20-21 години.

Играта в първия четвърт час бе спокойна и се водеше предимно в центъра на терена с множество неточни пасове и от двете страни. В 19-ата минута Жеферсон получи разтежение и легна на тревата, но след оказаната медицинска помощ се завърна в игра. Четири минути след това австрийците бяха близо до гола след прострелно центриране отляво, което Християн Петров отклони в корнер, на сантиметри от вратата на Густаво Бусато.

В 28-ата минута Станислав Шошов изпълни пряк свободен удар от малък и никой не успя да засече центрирането, а вратарят Нико Мантл изгледа учудено как топката влиза в мрежата му за 1:0. Три минути след гола контузилият се по-рано Жеферсон бе заменен от Йоан Бауренски.

В 37-ата минута австрийският шампион изравни с гол на Роко Симич, който бе най-съобразителен при центриране от корнер пред вратата на Густаво Бусато и вкара с глава за 1:1. "Биковете" бяха близо и до пълен обрат в 43-ата минута, когато Густаво Бусато сгреши при изнасянето на топката, но след това спаси удара на нахлулия наказателното поле Диара. Секунди по-късно силен шут на Тибо Вион бе блокиран.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Малко след почивката Лоурунс Алиекум получи топката на границата на наказателното поле, навлезе навътре и шутира, но ударът му бе спасен от Густаво Бусато. Минута по-късно контузия получи и Тибо Вион, който бе заменен от Браян Морено.

В 52-ата минута Залцбург обърна резултата, след като Жуниор Адаму получи подаване в наказателното поле и изпревари Густаво Бусато и реализира за 1:2. Четири минути по-късно Калоян Кръстев можеше да изравни, след като засече центриране от корнер, но не намери целта.

В 65-ата минута Густаво Бусато направи брилянтно двойно спасяване, а малко след това бе заменен от Димитър Евтимов. Пет минути по-късно човек край тъч линията загуби съзнание и двубоят бе прекъснат, а медицинските лица незабавно се притекоха да му оказват помощ. Медицински хеликоптер незабавно долетя на стадиона, а след десетина минути главният съдия реши официално да сложи край на срещата.

ЦСКА - ЗАЛЦБУРГ 1:2
1:0 Станислав Шопов (28), 1:1 Роко Симич (37), 1:2 Жуниор Адаму (52)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (К), 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга, 6. Християн Петров, 13. Галин Минков, 3. Жеферсон (3120. Йоан Бауренски), 11. Лазар Туфегджич, 15. Тибо Вион (4828. Браян Морено), 27. Маурисио Гарсез, 8. Станислав Шопов , 14. Калоян Кръстев
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 22. Енес Махмутович, 16. Асен Дончев, 5. Федерико Варела, 20. Йоан Бауренски, 7. Йоан Баи, 28. Браян Морено, 24. Марк-Емилио Папазов, 26. Мартин Смоленски, 23. Радослав Живков
Треньор: Саша Илич

Залцбург: 1. Нико Мантл, 2. Ван дер Бремф , 23. Роко Симич , 24. Диара, 32. Форсон, 44. Тижани, 48. Овусу, 51. Ибертсбергер, 52. Васкез, 54. Молнар, 95. Бернардо
Треньор: Матиас Яйсле

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2022