Юношите на ЦСКА до 17 години постигнаха пета победа в Елитната група. "Армейците", водени от Добромир Митов, се наложиха над Берое с 2:0 в срещата, която се игра на базата в Панчарево.

"Червените" вкараха по едно попадение през първото и второто полувреме, а освен това имаха още много добри шансове за гол, но пропуснаха да ги оползотворят. Огнян Николов откри резултата в 32-aта минута след страхотен удар от границата на наказателното поле. Той беше замесен и във втория гол на ЦСКА. В 55-aта негов изстрел беше спасен от вратаря на Берое, след което топката попадна в Емил Ценов и той се разписа за 2:0.

"И този мач четирима от титулярите в нашия състав бяха юноши от набор 2002, а в края на срещата дебют при с две години по-големите футболисти направи нападателят от набор 2003 Мартин Смоленски", отбелязват в cska.bg.

Идната седмица ЦСКА U17 ще гостува на два съперника. В сряда (27 септември) "армейците" ще играят с Левски-Раковски в отложен двубой от четвъртия кръг на Елитната група, а в неделя (1 октомври) е мачът от осмия кръг със Славия.

ЦСКА - Берое 2:0
Голмайстори: Огнян Николов, Емил Ценов

Съставът на ЦСКА: 1. Кристиян Сотиров (в), 5. Любомир Митков, 14. Християн Петров, 6. Ертан Тахиров, 13. Дейвид Симеонов, 4. Йоан Бауренски (к), 9. Емил Ценов, 16. Кристиян Атанасов, 18. Огнян Николов, 7. Андрей Йорданов, 10. Росен Петров
Резерви: 12. Илия Шаламанов (в), 3. Крум Николов, 19. Георги Денев, 20. Димитър Михайлов, 2. Стоян Иванов, 8. Христо Панчев, 11. Мартин Смоленски
Треньор: Добромир Митов