Юношите нa ЦСКА, родени 2005 година, победиха Пирин (Благоевград) с 4:0 и се класираха за 1/8-финалите в турнира за Купата на БФС. Двубоят се игра на стадион "Бонсист".

Георги Димитров удари греда в 13-ата минута, Кристиан Петров стреля с глава над вратата, а Мартин Стоянов опита да изненада стража на Пирин с удар от дистанция, но вратарят улови топката, пише cska.bg. "Армейците" поведоха в 29-aта минута, когато Георги Димитров получи подаване отляво от Константин Йорданов и се разписа за 1:0.

В 43-aта минута Росен Маринов отбеляза гол с глава за 2:0 след центриране отдясно на Илиан Димитров, а шест по-късно Кристиан Георгиев направи резултата класически. Минута преди края Иван Нешков изведе Георги Димитров и той оформи крайното 4:0. През втората част старши треньорът Антон Димитров се възползва от правото си да направи седем смени и даде шанс за изява на всички момчета.

Жребият за осминафиналите ще се тегли в петък (12 октомври) от 11:30 часа.

В събота (13 октомври) ЦСКА гостува на Левски. Двубоят ще се играе от 11:00 часа на изкуствения терен на “Виваком Арена Георги Аспарухов”.

Съставът на ЦСКА: Броуди Смит (в), Наско Цеков, Кристиан Петров, Росен Маринов, Мартин Стоянов, Майкъл Рангелов (к), Браян Стефков, Константин Йорданов, Васил Маринов, Кристиан Георгиев, Георги Димитров
Резерви: Кристиян Славов (в), Даниел Димитров, Давид Зафиров, Дейвид Веселинов, Калоян Гергинов, Илиан Димитров, Иван Нешков
Старши треньор: Антон Димитров