Юношите на ЦСКА, родени 2004 година, се класираха за 1/2-финалите в турнира за Купата на БФС. "Армейците", водени от Атанас Борносузов, победиха с 3:0 ДИТ Спорт в реванша от 1/4-финалната фаза и с общ резултат 4:0 отстраниха съперника.

"Червените" владееха инициативата през целия мач на терена в комплекс "Царско село" и заслужено продължават напред за Купата, пише cska.bg.

И трите попадения в двубоя бяха реализирани през първите 35 минути. ЦСКА откри резултата след гол на Ясен Цеков в 17-ата минута, в 28-ата Йоан Лозанов вкара за 2:0 след асистенция на Цеков. Пет минути по-късно Лозанов подаде на Георги Чорбаджийски, който оформи класическта победа на тима ни.

Полуфиналите в турнира за Купата на БФС ще се играят през пролетта.

ЦСКА - ДИТ 3:0
Голмайстори: Ясен Цеков, Йоан Лозанов, Георги Чорбаджийски

Стартовият състав: Иван Маринов (в), Теодор Иванов, Валентин Ситнилски (к), Габриел Александров, Мартин Влаевски, Йоан Лозанов, Георги Чорбаджийски, Георги Шаламанов, Кирил Великов, Ясен Цеков, Павел Жабов
Резерви: Милен Младенов (в), Виктор Атанасов, Боян Даскалов, Ясен Спиров, Александър Георгиев, Васил Найденов, Йоан Борносузов
Старши треньор: Атанас Борносузов